Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem w wiecznym zawieszaniem sie komputera

01 Mar 2005 22:04 964 10
  • Poziom 10  
    Witam !!
    Mam problem gdyż mój komputer sie wiecznie zawiesza. wystarczy ze odpale np. Opera, potem Winampa i słuchając muzyki przegladam strony a nagle komputera sie zawiesza !!
    posiadam zainstalowanego Windowsa Me (Millenium) procesor PIII 450 Mhz, 128 Mb RAM, grafice 32 Mb i dysk 7200 obrótw Maxtor.

Czy jest to moze spowodowane działanie programem antywirusowy (mam antywira AVAST!) czy moze jakims niemiły wirusem !!
    Proszę o pomoc !!
  • Poziom 39  
    jaki maz system -bo procesor masz stosunkowo wolny ,i mało pamięci masz[zwłaszcza przy operze]
    oczywiście w takim zestawie aktywny antyvir, jaki by niebył dodatkowo zamula system ,i na początek ,nie używaj winampa równolegle z kilkoma programami -jest bardzo pamięciożerny zwłaszcza ostatnie wydania i modernistyczne skóry
    a przeskanowanie nie zawadzi ,ale nie tyko awastem -bo trzeba sprawdzić hijack this,adaware ..[poatrz jakie procesy zajmóją pamięć i procesor ,wyczyść folder temp,temp.internet files,cache przegladarki]
    no i czytaj,czytaj chocby posty kolobosa -najczęściej zadawane pytania,spowolnienie komputera,itd
  • Poziom 10  
    Mam Windows ME (Millenium)
  • Poziom 39  
    i niech tak zostanie ,choć lepszy jest 98 se
    taki masz komputer więc dostosuj swoje wymagania do jego możliwości -przecież nie powiem ci -kup sobie nowy
    powodzenia
    ps w autostarcie wyłącz zbędne programy ,zwłaszcza office ,możesz też w uruchom >msconfig>uruchamianie- wyłącz na próbę wszystkie i restart,zobaczysz efekty
  • Poziom 25  
    jesli dzieje Ci sie tak podczas pracy winampa lub innych procesow dzwiekowych to na 90% jest to wina sterownikow,widzialem taki dokladnie efekt na roznych komputerach.dzieje sie to tak kiedy sie ma karte SB128,lub SB64 lub karta na plycie glownej.zgadza sie?
  • Poziom 10  
    zgadza sie mam zintegrowaną :)
  • Poziom 25  
    tak to blad sterownikow karty dzwiekowej,albo zmien karte dzw.,poszukaj moze jakis poprawek do ME,mi sie nie udalo znalezc,pare lat temu szukalem ;),pamietam ze jak podmienilem na SB LIVE!1024 a potem SB LIVE!5.1 chodzilo bez problemu na tym samym postawionym systemie.

wyzej do przedmowcy .... sprzet w 120% wystarcza do bardzo dobrej i dosc szybkiej pracy w windows ME
  • Poziom 39  
    ale nie do zawalania procesami
  • Poziom 25  
    opera + winamp ==zawalanie procesami ??????? please....

:sm1:

jak mowilem wyzej...to wina sterownikow do k dzwiekowej
  • Poziom 15  
    Witam

Ja bym radził raczej zmienić program antywirusowy na bardziej znany i renomowany - moze nortona antyvira 2002? Nie wiem czy to moze byc przyczyna, ale wszystkiego tzreba spróbować;)
  • Poziom 39  
    Kapsis napisał:
    opera + winamp ==zawalanie procesami ??????? please....

:sm1:

jak mowilem wyzej...to wina sterownikow do k dzwiekowej

zapomniałeś o avast[ jeszcze],a może wnamp agent idzie i może jesszcze coś o czym sam wawa nie wie ,a może jeszcze wizualizacje włączone...please?
    wawa a jak się zachowuje komputer przy odtwarzaniu z odtwarzacza windy np?
    gryzzli ,norton to gwóżdż do trumny