Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.4eco 75km 1997 classic

Łukasz1984 31 Maj 2013 20:09 1248 1
  • #1 31 Maj 2013 20:09
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Witam serdecznie. Przeszukałem tematy ale konkretnie nie było odpowiedzi na mój osobliwy problem a w sumie dwa problemy.

Problem pierwszy prostrzy. Po około 2 tyg stania auta podczas ruszania coś strzeliło w tylnjej częsci tj przy hamulach. Ale odjechałem i podczas jazdy było wszystko ok. Zaparkowałem pod pracą póżniej odjechałem i w momęci cofania auto zaczęło stawac dęba. Okazałi się ze trzymjaą tylne ham. ale nie reczny tylko nożny. Przejechałem kilka km bo musiałem dojechac do domu a z tylnego koła aż się dymyło. Wiem jazda w takim stanie glupota ale musiałem dojechac innego wyjscia nie bylo. No i chcac po 2 dniach oddac do naprawy okazało się ze nawet przednie ham już nie łapią i pedał wpada. Czy musze teraz wymieniac i przód i tył i co może byc przyczyną.

Drugi problem. Zrobiło się zwarcie. Na samym poczatku 1 zdarzenie miało miejsce jak właczyłem długie światła. Zgasło radio.. zgasły zegary i całkiem światła kiedy chciałem zamknac auto na postoju immbo sie włączał ale centealny ani rusz, tylko słychac było cykniecie w siłownikach i przy desce bezpieczników. Po kilku nasu minutach samo sie naprawiało. i tak co 3 - 4 tyg się powtarzało. Az do wczoraj. Centalny nie działa zupelnie tylko te cykniecie ale immo rozbraja i uzbraja normalnie. Tylnie swiatła nie działają ani radio ani zegary. Po odblokowaniu immo auto odpala i pracuje normalnie. Ale nie da się go zamknąc. Mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisalem. pozdr.

0 1
  • #2 31 Maj 2013 22:35
    robin161
    Poziom 19  

Odnośnie hamulców to najprawdopodobniej odkleiła się okładzina szczęki hamulcowej i zablokowała bęben tylnego koła (po takim katowaniu przyjrzyj się łożysku koła - napewno też do wymiany). Całkowity brak działania hamulców po takim czymś to najprawdopodobniej ubytek płynu hamulcowego w układzie (wyciek). Jak tak dalej będziesz postępował i katował samochód to daleko nie zajedziesz.

0