Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TCL co to za marka telewizorów ?

daniel1666 31 May 2013 20:10 139869 29
    daniel1666
    Level 13  
    Witam.
    Od zastanawiam się nad zakupem telewizora, w gazetce z marketu często można znaleźć Thomsona (nad którym zastanawiam się już od dawna) i TCL w bardzo podobnej cenie. Przeczytałem tutaj
    http://www.thomsontv.pl/o-nas/grupa-tcl/informacje-ogolne ,
    że to część marki Thomson i tu mam kilka pytań odnośnie TCL :
    - czy te telewizory są produkowane w Polsce?
    - jaka jest różnica między wykonaniem TCL a Thomsona? (nie chodzi mi o parametry matrycy ale o plastiki, pilota itp.),
    - jak jest z awaryjnością?
    Myślałem o takim modelu:
    http://www.tcl.eu/pl/produkty/led-tv-81cm-L32F3300C
    User removed account
    User removed account  
    Przemmeekk
    Level 18  
    Ja bym tam nie eksperymentował z takimi markami :D Nigdy nie wiesz co dostaniesz i po ilu się zepsuje. Jak będziesz chciał oddać do serwisu na gwarancji to później się okaże, że tak naprawdę to nie ma gdzie :P Podaj kwotę na telewizor i czego oczekujesz to coś dobierzemy.
    daniel1666
    Level 13  
    Thomson jest produkowany w Polsce (przynajmniej był bo mam CRT z 2003 r.) i odpukać do dziś działa bez zarzutu. Ale skoro wiem czym jest TCL będę szukał dalej
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    damiangliwice
    Level 12  
    Panasonica nikt nie wykupił firma ma się świetnie, pomyliło się tobie Philipsa przejął Funai.
    User removed account
    Level 1  
    tomek743
    Level 11  
    Kupiłem TCL-a 39" jakieś 2 miesiące temu w niemieckiej sieci handlowej Marktkauf za 299 euro. Śmiga bez zastrzeżeń. Mogę go polecić z czystym sumieniem. Pilot bardzo czytelny, menu ekranowe łatwe do opanowania od pierwszego włączenia. Oczywiście w języku polskim. Mnogość gniazd ułatwia bezproblemową konfigurację podłączeń. Jedyny minus to brak wbudowanego tunera satelitarnego
    Na koniec dodam, (żeby ukrócić wszelkie spekulacje) że na kartonie obok kodu kreskowego skromną czcionką napisano: Made in Poland. O tyle to dziwne, że np. na produktach Amica czy ich opakowania nie znajdziecie niczego takiego.
    User removed account
    Level 1  
    Xerphis
    Level 10  
    Tak przeglądałem forum i natrafiłem na ten temat, także pozwolę go sobie lekko odkopać i podzielić się opinią.

Otóż podobnie jak użytkownik tomek743, także jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizora od TLC. Z początku nie wiedziałem, że miałby on coś wspólnego z TV od Thomsona, do momentu, gdy brat postanowił zakupić jakiś nowy TV32' tej marki. Jakieś różnice? Poza ceną, kolorem obudowy, wiadomej przekątnej ekranu i skórką menu - niczym! Cały panel tylni, połączenia, parametry (poza calami) były niemal identyczne. A dodam jeszcze, że mój TV39' kosztował mnie - uwaga - 1279zł (jakaś promocja w sklepie internetowym, nie pamiętam jakim, teraz stoi coś ok. 1300zł), zaś telewizor brata coś ok. 1350zł. Oboma sterowałem jednym pilotem na raz :D

Jeśli ktoś nie szuka cudów i sterty niepotrzebnych funkcji, niech kupuje bez zastanowienia. Obecnie używam go do TV (zewnętrzny dekoder) i jako monitor do komputera. Oba zastosowania sprawdzają się dobrze.
    User removed account
    Level 1  
    dobrygosc2
    Level 10  
    Właśnie także zainteresowałem się tym produktem.
    Co oznacza: Maksymalna rozdzielczość PC 1366x768?
    Ten sprzęt chcę używać tylko, żeby oglądać materiały z komputera, także w Full HD, czy mam rozumieć, że ten TV nie obsłuży w trybie PC rozdzielczości full HD?
    Jak wygląda sprawa podłączenia kompa do niego? Musi być złącze VGA (analogowe) czy on obsługuje też wyjście HDMI z kompa?
    User removed account
    Level 1  
    Karaczan
    Level 41  
    Jak ktoś wyżej pisał TLC jest z jedną z większych spółek związanych z TV LCD.
    U nas mało znana, niedoceniana.
    Robią całkiem niezłe TV, nie koniecznie pod swoją marką.
    Np TV-mebel Ikea Uppleva, to TLC, jak to wyświetla można zobaczyć w każdym salonie Ikeii, a wyświetla całkiem dobrze ;)
    topix1
    Level 12  
    Jak wspomnial domin tv ukazalo sie w znanym markecie po zakupie w ciemno w domu pozytywnie sie rozczarowalem swietna jakosv obrazu pilot czytelny w budowany tuner polecam 32 cale za 680 zl
    sasza28
    Level 1  
    do topix1:
    Czy możesz coś więcej napisać o nim?

Czytam opinie i większość - że bubel, że fatalny "brak czerni, kiepskie odwzorowanie kolorów, szumy. Słowem: sprzęt z poprzedniej epoki." "ogrom niedociągnięć w platformie Smart TV: niedoróbki programowe, błędne działanie, zawieszanie się" :(

Zastanawiam się nad 46 calowym (obecnie w cenie ok. 1900 zł - cena takiego rozmiaru ekranu u innych zaczyna się od 3000 tyś. więc baaardzo konkurencyjna,

ale zastanawiam się jakie jest drugie dno - czy tylko to, ze nie ma 3D? czy może po tych 5 latach gwarancji "wybucha" i nadaje się do kosza?

Czy ktoś ma może jeszcze ten TV i może coś więcej o nim powiedzieć???
    piotrek68
    Level 11  
    Skoro tutaj są same pochwały to ja dodam trochę dziegciu. Sąsiadowi właśnie się zepsuł telewizor tej marki. W listopadzie ubiegłego roku skończyła się gwarancja. Czyli padł po 6 miesiącach od końca gwarancji. Zepsuły się wejścia HDMI. Brak połączenia. A z wejścia euro obraz jest czerwony. Z wejścia antenowego działa.
    User removed account
    Level 1  
    ma1111
    Pupil
    Odnośnie telewizora marki Thomson i jego awaryjności.
    Posiadałem taki telewizor w domu przez kilka lat i nic nigdy się nie działo. Żadnych usterek.
    estor
    Level 14  
    a co Pan powie o tym modelu - TCL L48S4603DS pod względem wykonania i wyświetlacza ?
    tomek743
    Level 11  
    Zamykać oczy i brać. Choćby na monitor do kompa ;-) Ja ostatnio widziałem za 799 Euro 55" 4K 3D o oznaczeniu U55S7606DS . Stały (co prawda z ceną) szczelnie zapakowane w kącie marketu Real . Na półkach dumnie prezentowano Samsungi , Sony i pare innych o tej wielkości w cenach od 1300 Euro wzwyż
    ps. Mój TCL 39" dalej śmiga bez zarzutów
    olek30288
    Level 11  
    Ja goraco polecam super design i sam obraz dzwiek takze
    User removed account
    Level 1  
    olek30288
    Level 11  
    Odrabia i to dosyć mocno ponadto TV montowane sa w Polsce:),Przediał klasowy od zwyklych najprostszych oczywiscie najtańszych po drozsze (ale nadal konkurencyjne cenowo a jakosciowo czasami duzo lepsze od wiodacych marek )przez QuantumDota po ultracienkie LED ponizej 10mm ale to ostatnie w 2016