Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB-t na usb i zasilanie anteny zewnętrznej

31 Maj 2013 21:40 3255 3
  • Poziom 14  
    Witam Wszystkich !

Przeczesując forum elektrodę nie natrafiłem na szczegółowa odpowiedz na moje pytanie.

Otóż posiadam Tuner DVB-t na usb do komputera firmy Overmax tak wygląda :

Pytanie Moje czy istnieje możliwość programowo lub po przez ingerencję w sprzęt włączyć zasilanie na wejście antenowe do anteny zewnętrznej ze wzmacniaczem.

Dodam, że mam tuner do telewizora który w ustawieniach ma opcje włączenia zasilania na antenę a sam tuner jest zasilany z zasilacza 5V.

Pozdrawiam i Dziękuję za odpowiedzi.

robertoo91 napisał:
    Pytanie Moje czy istnieje możliwość programowo lub po przez ingerencję w sprzęt włączyć zasilanie na wejście antenowe do anteny zewnętrznej ze wzmacniaczem.

Nawet gdyby była taka możliwość, to komputer z usb nie poda na tyle stabilnego zasilania by na płytce antenowej w puszce było na końcu kabla stabilne 5 V, a przecież musi jeszcze to usb zasilić sam dekoderek.
    Kup zasilacz regulowany i tam potencjometrem dobierzesz sobie potrzebne zasilanie:
  • Poziom 14  
    Dobrze, dzięki, temat zostawię nie rozwiązany, może ktoś wpadnie kiedyś na jakiś pomysł?
  • Poziom 28  
    Większość używanych wzmacniaczy zasilane są napięciem12V. Chyba że masz zasilany 5V, jeśli nie to pozostaje to co podał KOCUREK1970.