Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel omega 2.5 x25xe - Odchudzanie osprzetu swap, oszukanie kompa.

_JF_ 31 May 2013 23:08 3792 7
    _JF_
    Level 23  
    Witam, robię swap z silnikiem X25XE pochodzącej z Opla Omegi 2.5 z 2000r.

Osprzęt i wiązke chce okroić do minimum, tzn.
    Wywalenie Klimy
    Wywalenie multiramu a dokładniej 1 elektrozaworiu.
    Wywalenie elektrozaworu EVAP
    wywalenie całej instalacji doładowania powietrzem wtórnym - podłączony przekaźnik pompy jest do komputera.

Podczas takich zabiegów, demontuje sie poszczególne podzespoły, jednak np przy elektrozaworach zaleca sie gdzieć pozostawić podłaczony elektrozawór zamocowany gdzieś tam opaską... by nie wyskakiwały błędy....

Ja już się w zasadzie wziołem za odchudzanie wiązki <kabel po kabelku> jednach niechciałbym robić pozostawiac te czuniki, elektrozaworki gdzies luzem zamocowane, tylko pozbyć się ich, pozbyć się ich kabli, jedynie zamknąć obwody rezystorami o odpowiedniej rezystancji <zapewne tej samej jaką widzi omomierz >
    Czy tym sposobem uda mi się oszukać kompa?
    mail4skwarka
    Level 19  
    Pytanie : po co to robić?
    emeryt2
    Level 42  
    Możesz podarować innym; pompa wtórnego powietrza wraz z zaworem i przekaźnikiem ,klimatyzację , ASR i odpowietrzenie baku pozostawiając jednak zawór. Nie wiem jak ze skrzynią automatyczną , bo 2,5 niektóre miały takową.
    Na pytanie po co to? . można domyślić się ,że Kolega ma zamiar startować w rajdzie po bezdrożach.
    autoas
    Level 42  
    _JF_ wrote:
    ... by nie wyskakiwały błędy....

A jakie to ma znaczenie w przypadku takiego wehikułu....
    Szkoda zachodu na oszukiwanie elektrozaworków, mocy nie stracisz, a i tak po każdym wyścigu (ze sobą też...) trzeba będzie zrobić diagnostykę, aby ponownie przygotować pojazd, a poza tym, jaka to diagnostyka w takim "oplu"...śmieszna...i zaraz będziesz wiedział czy wszystko ok.
    _JF_
    Level 23  
    mail4skwarka

Silnik ładuje do tego "wehikułu" co jest w avatarze.
    Masa auta ponad 1,5t
    tutaj niecałe 0,7t... po co dla sportu- inaczej mówiąc - lepiej się wyżyć na bezdrożach i jeździć spokojnie autem po drodze...- Ci co nie zrozumieją- mają problem...

wywaliłem pompe klimy, wspomaganie, EGR, EVAP, Poładowanie powietrzem wtórnym, żeliwne kolektory wydechowe <zastąpie rurowymi> i pare pierdółek i silnik schódł o 30-40kg :D

Silnik pochodzi z Opla Omegi <dokładnie Vauxhalla> 2000r i skrzynia była automatyczna... już wyczytałem że ludzie przy zamianie z automatu na manual nic nie kombinowali z kablami, inaczej mówiąc odłączając elektryke skrzyni z ECU, to ECU widzi jakby manual...
    własnie tych zaworków i innych chciałym nie przyczepiac "trytkami" tylko odrazu tego sie pozbyć oraz ich kabli, gdyż jestem na etapie układania kabli od podstaw :)

Chcę oszukać ECU by nie wchodził w tryb awaryjny i niebył paliwożerny ponad norme... ale i również kontrolka ecu zaświeciła gdy się coś naprawde stanie...
    Rajdy? to nie do Corsy A :D

Udało mi się zajżeć do jednego elektrozaworku i uzwojenie jest podlączone równolegle do rezystora 330OHM <zapewne wypadkowa rezystancja ma sporo mniej>
    autoas
    Level 42  
    _JF_ wrote:
    do rezystora 330OHM

To dla usunięcia zjawiska komutacji...
    Jak upierasz się aby kontrolka silnika zgasła to musisz wszystko zostawić..najlepsze rozwiązanie...
    Ja uważam, że możesz sobie darować, nie będzie "trybu awaryjnego" i zwiększonego spalania, a jeśli piszesz o wyszaleniu się, to przestań pisać o ekonomii i to jeszcze w przypadku automatu...bo to się kłóci i trąci....
    The End...
    mail4skwarka
    Level 19  
    Wywalenie paru przewodów mija się z celem, nakład pracy większy. Ile ważą razem wywalone przewody 0.3 kg?
    Osprzęt tak, wiązka - po co?
    _JF_
    Level 23  
    co do wiązki nie chodzi o wagę a estetyke to raz "na co mi dyndające elektrozawory" po drugie wiązka liczy ponad 30żył, każda wtyczka ma po 2 kable do wywalenia jest 4-5 elektrozaworów i coś tam jeszcze... ti będzie się lepiej układało w peszlach i wg...
    Jak narazie nie uzyskałem odpowiedzi na temat trudno...