Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin F5D7234-4 v3 - Brak połączenia routera z komputerem SSH

01 Cze 2013 09:57 1497 12
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich,
    mam następujący problem: chciałbym dostać się do swojego routera przez SSH. Postępowałem tak jak należy: ustawiłem wirtualny serwer w routerze, wybrałem port 22 przez który mam się łączyć. Jednak przy próbie łączenia się przez Putty i wybraniu ip routera wyskakuje "Network Error: Connection Refused".
    Mam system operacyjny Windows 7.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 39  
    A otworzyłeś porty na routerze? Może operator blokuje, albo nie masz stałego, publicznego IP
  • Poziom 7  
    Porty na tym routerze otwiera się właśnie przez ustawienie Virtual Servers na routerze, są otwarte. Ustawiłem też statyczne IP, bo czytałem, że warto. Co do statycznego IP to widzę swoje publiczne IP, więc to pewnie też nie o to chodzi.
  • Poziom 39  
    A jaki jest ten IP? Możesz podać pierwsze dwa oktety? No i skąd wiesz, że statyczny?
  • Poziom 7  
    Ustawiłem statyczne lokalne IP komputera, ręcznie. A publiczne IP zaczyna się od 195.X.X.X więc musi być publiczne
  • Poziom 39  
    Pytanie, czy stałe i czy operator nie blokuje portów(?)...
  • Poziom 7  
    Można to jakoś sprawdzić? Czy trzeba się kierować bezpośrednio do dostawcy?
  • Poziom 7  
    Jak sprawdziłem porty to żaden z najważniejszych (22, nawet 80) nie odpowiadał. To znaczy, że ISP blokuje porty? Ale to nie dziwne, że nawet 80 nie odpowiada?
  • Poziom 7  
    Czyli jak zadzwonię do ISP to powinni odblokować? Czy już nic z tym nie da się zrobić?
  • Poziom 7  
    Ok, dzięki za pomoc