Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obraz z komputera, a dźwięk z telewizora i/lub z komputera

Robert12575467 01 Jun 2013 12:29 1230 2
    Robert12575467
    Level 1  
    Cześć, od razu mówię, że jest to mój pierwszy wpis i nie wiem dokładnie gdzie to miałem umieścić.
    Przechodząc do rzeczy. Zamieniłem monitor na telewizor i próbuję uzyskać obraz z komputera a dźwięk z telewizora i/lub z komputera . Nie zależy mi na tym czy będzie z obu, bo i tak na komputerze nic nie słucham. Jak mam podłączone głośniki do komputera i pilotem przełączam obraz na telewizora to dźwięk jest z tego i z tego, więc spróbowałem na odwrót i podłączyłem głośniki do telewizora i słuchawki do komputera, bo nie mam drugich głośników, ale efekt się nie zmieni. I głos leciał z głośników na obrazie telewizora, ale na obrazie komputera już go nie było. Czy dałoby się uzyskać ten obraz komputera i głos telewizora ? Wiem, że to nie świetnie wytłumaczone, ale ja się zbytnio na tym nie znam i wyjaśniłem tak jak potrafię najlepiej. Z góry dzięki z pomoc. Jak macie jakieś pytania to śmiało.
    niemaloginawolnego
    Level 13  
    Przeczytałem 3 razy i średnio zrozumiałem o co chodzi, ale myślę, że wystarczy podłączyć wyjście z karty dźwiękowej komputera do wejścia dźwięku w telewizorze.
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli TV jest przełączony w tryb AV - sygnał z komputera, transmituje dźwięk także z komputera. Jest to prawidłowe działanie sprzętu. TV sam z siebie przecież nie generuje dźwięku. Może przesyłać dźwięk z dowolnego programu TV, jeżeli przełączysz go na odbiór tego programu. Ale też nie jestem pewien czy o to Ci chodziło?