Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C# - Oprogramowanie obsługujące drukarkę etykiet

rufek90 01 Jun 2013 15:03 2052 3
    rufek90
    Level 24  
    Witam,

Muszę napisać oprogramowanie drukujące naklejkę z informacją tekstową + kodem kreskowym.
    Mam do dyspozycji drukarkę etykiet Citizen (niestety nie pamiętam modelu). Do drukarki dołączony jest program Etilabel, na którym do tej pory drukowane były naklejki (program firmy etisoft).

Czy macie jakieś doświadczenia z pisaniem oprogramowania obsługiującego takie drukarki? To, co mnie najbardziej zastanawia to to, czy ta drukarka widoczna jest w systemie jako zwykła drukarka. Jeżeli tak, to chyba nie będzie problemu napisać takie coś. Programuję w c#, więc rozwiązania w tym języku interesują mnie najbardziej.

Temat jest dla nas ważny, więc jesteśmy skłonni do poświęceń typu zakup innej, bardziej odpowiedniej do tego celu drukarki.

Prostsza opcja: zapewne można kupić kartki A4 nacięte na kształt małych naklejek i drukować je na zwykłej drukarce atramentowej - jeżeli nie będzie innej możliwości, to skorzystam z tego, ale wolałbym, aby zajmowała się tym drukarka etykiet.
  • Helpful post
    Defice
    Level 25  
    Nie korzystałem z takiej drukarki, ale C# udostępnia całą paletę narzędzi do obsługi drukarki i podglądów wydruku. Tam możesz zaprojektować odpowiednią etykietkę i ją wydrukować, z poziomu aplikacji masz dostęp do okien dialogowych wyboru i właściwości drukarki.
    rufek90
    Level 24  
    Dziękuję napawające optymizmem odpowiedzi :) Zamykam temat.