Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko

Mr_Z 01 Jun 2013 15:20 3822 9
    Mr_Z
    Level 12  
    Witam
    Posiadam pralkę BEKO WML 15060 KL, i od samego początku jej posiadania (a kupiłem ją używaną) mam z nią problemu.

Wcześniej miałem tak że pralka przy włączeniu prania jakby dostawała jakiegoś przebicia tj zakręciła bębnem i tyle. Po zdjęciu pokrywy i podmuchaniu suszarką w okolicy programatora i w okolicach silnika pralka w końcu zaskakiwała i pranie szło normalnie. Robiłem tak kilku krotnie i zawsze prała.

Dzisiaj chciałem uruchomić pralkę, nastawiłem wszystko włączam, i slychać że pralka pobiera wodę i jednocześnie ją wypompowuje - i tak non stop czy to przez pół godziny czy przez dwie godziny. Poziom wody w bębnie jest minimalny, bo ubrania są lekko mokre od spodu.
    Albo też jak włączę pralkę nie załączając programu prania słychać wypompowywanie wody, i też w kółko wypompowuje.

W czym może tkwić problem? Dodam że rozebrałem cały panel programatora, i widać było na niektórych podzespołach czarny nalot i gdzieniegdzie lekki nalot tak jakby z winy wilgoci.

Już sam nie wiem czy to wina modułu, grzałki, silnika pralki, pompy wody odpływowej, hydrostatu czy czegoś innego?

Byłbym wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    Mr.Z
    User removed account
    User removed account  
    Mr_Z
    Level 12  
    Podsyłam zdjęcia modułu (po kliknięciu zdjęcie będzie w dużej rozdzielczości):

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko BEKO WML 15060 KL - Nabiera wode i ją wypompowuje w kółko

Jak na moje niefachowe oko, moduł przepalony w kilku miejscach, przez chyba wilgoć która zbierała się na module. A i po włączeniu czuć na obudowie modułu (od środka pralki) że moduł się grzeje i taki dziwny zapaszek jest ( nie spalenizna ale taki dziwny specyficzny zapach)
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Mr_Z
    Level 12  
    A Mam pytanie odnośnie zabezpieczenia modułu po naprawie przed wilgocią, a mianowicie czy mogę pokryć moduł (te styki) np sylikonem zwykłym bądź wysokotemperaturowym w celu zabezpieczenia przed wilgocią? Żeby wilgoć nie spowodowała kolejnego uszkodzenia modułu i jego ponownego przepalenia?
    Czy takie zabezpieczenie nie zaszkodzi modułowi, czy stykom na module?
    Volt-rom
    Level 14  
    Płytkę trzeba kupić nową .
    Należy popatrzeć na inne elementy, w sprawnej pralce wilgoć jest tylko w środku- inne elementy muszą być suche. ( Chyba ,że wilgoć jest w łazience).
    Widziałem takie elementy zabezpieczone woskiem.
    agdrtv
    Level 16  
    Witam, przemyj dobrze płytkę spirytusem , szczególnie w miejscach gdzie jest ten nalot i dobrze wysusz suszarką jest szansa że to tylko wilgoć + nalot z proszku i bramka triaka od pompy jest wysterowywana mimo braku sygnału z procesora, jeśli masz pojęcie o lutowaniu smd popraw wszystkie luty w okolicach triaków i ich sterowania a szczególnie tego od pompy