Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel/VBA - aktualizacja z innego skoroszytu

mareku188 01 Cze 2013 15:23 1974 4
  • #1 01 Cze 2013 15:23
    mareku188
    Poziom 2  

Witam!
    Mam dość duży dla mnie problem.
    Potrzebuję stworzyć makro które będzie aktualizowało jeden skoroszyt pobierając dane z innego skoroszytu. Niestety nie zawsze wszystkie pola są wypełniane więc pojawiają się pustki i nie mogę skorzystać z funkcji znajdź pierwszą pustą by tam wklejało dane. Byłoby łatwiej gdybym mógł zmienić kolejność kolumn - jednak jest to narzucone. Nie ze wszystkich kolumn ma pobierać dane, a kolumny w tych skoroszytach są w innej kolejności. Czy da się tak przerobić moje makro by po wklejeniu do pierwszej kolumny (tu wykorzystuję funkcje "znajdź pierwszą pustą" komórkę) pozostałe dane uzupełniane były w tych samych wierszach?
    Dla jasności wrzucam mój przykładowy plik. Jeżeli uruchomi się kilka razy makro to aktualizuje się tylko pierwsza kolumna pozostałe nie.
    Czekam na pomoc, lub jakiś kierunek działania.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 01 Cze 2013 17:07
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Makro niemal prosto z rejestratora, jeśli się nie mylę.
    Co, jeśli w arkuszu źródłowym będzie więcej niż dwie pozycje?
    Powinieneś pójść krok dalej i zainteresować się pętlami.

0
  • #3 01 Cze 2013 18:07
    mareku188
    Poziom 2  

To prawda, że z rejestratora większość. Jeżeli chodzi o większą ilość wierszy to nie jest problem bo będę korzystał max z 14 wierszy więc mogę to zmienić ręcznie. Myślałem o korzystaniu z funkcji ale to nie przejdzie. A co z tymi pętlami? Jak je zastosować w tym przypadku?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Cze 2013 09:36
    cbrman
    Poziom 27  

Przetestuj poniższe makro

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 03 Cze 2013 15:43
    mareku188
    Poziom 2  

Wielkie dzięki cbrman. Wszystko działa dokładnie tak jak chciałem. Dodałem jeszcze kilka kolumn (metodą prób) oraz zmieniłem wiersz od którego ma działać procedura. Co ważne bardzo szybki kod który nie powoduje przełączanie okien - jak to było w tym z rejestratora. Dziękuje

0