Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lewe głośniki nie działają w 2 urządzeniach.

mateuszo99 01 Cze 2013 15:50 1938 17
  • #1 01 Cze 2013 15:50
    mateuszo99
    Poziom 12  

Witam..
    Posiadam MediaTech MT333 Partita oraz wzmacniacz DIORA WS 502 mam je podpięte oba złączką w jedno wejście jack do komputera. (Do każdego urządzenia podpięte po 2 głośniki)

Podczas słuchania muzyki w pewnym momencie w każdym urządzeniu wyłączył sie lewy głośnik. Przepiąłem głośniki prawy na lewy i nadal było to samo. Lewe wejścia na głośniki w obu urządzeniach nie działają.. Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić, próbowałem podpiąć złączką te dwa kable do telefonu, lecz efekt był taki sam.

Płyta główna ASUSTeK Computer INC. P5QL PRO
    Zasilacz Be Quiet! Pure Power 530W

Dodano po 21 [minuty]:

Bardzo proszę o jakąkolwiek rade..

0 17
  • #2 01 Cze 2013 17:49
    Pablo1964
    Moderator

Proszę sprawdzić kabel połączeniowy. W jakim celu Kolega podpina dwa urządzenia do jednego wyjścia?

0
  • #3 01 Cze 2013 20:50
    mateuszo99
    Poziom 12  

Kabel został kupiony całkiem niedawno, wiec wszystko z nim okej. W jakim celu? Po prostu wziąłem dwa kable i podłączyłem złączką do tylnego wejscia, aby można było słuchać z dwóch urządzeni...

0
  • #4 01 Cze 2013 21:30
    Pablo1964
    Moderator

mateuszo99 napisał:
    Kabel został kupiony całkiem niedawno, wiec wszystko z nim okej.

O jakości kabla nie świadczy data zakupu lecz stan połączeń. Proszę sprawdzić - jeżeli jest OK, winna jest karta dźwiękowa. Sprawdź, czy wtyczka w karcie się nie poluzowała.

0
  • #5 01 Cze 2013 21:41
    mateuszo99
    Poziom 12  

Z kartą i kablem jest wszystko okej, podłączyłem do telefonu, to tak samo jest..

Dodano po 5 [minuty]:

Wygląda na to, ze coś uszkodziło oba lewe wejścia.. Ale co?

0
  • #6 02 Cze 2013 13:21
    fascynat
    Poziom 24  

A próbowałeś podłączyć wzmacniacze do komputera bez rozgałęźnika, osobno?
    Sprawdź. Jeżeli będzie ok, tzn. że w rozgałęźniku coś nie łączy, a jeżeli dalej będzie to samo tzn., że coś nie tak z kartą dźwiękową.
    A może w ustawieniach dźwięku w komputerze przesunąłeś balans na jeden kanał lub go wyłączyłeś?

0
  • #7 02 Cze 2013 16:59
    mateuszo99
    Poziom 12  

Tak próbowałem, to nie wina karty dźwiękowej, ponieważ podłączałem oba kable osobno do telefonu (pisałem to już 2 razy) i innych urządzeń i był taki sam efekt. W wzmacniaczu i subwooferze nie działają lewe wejścia na głośniki.

0
  • #8 02 Cze 2013 17:59
    fascynat
    Poziom 24  

mateuszo99 napisał:
    Tak próbowałem, to nie wina karty dźwiękowej, ponieważ podłączałem oba kable osobno do telefonu (pisałem to już 2 razy) i innych urządzeń i był taki sam efekt.

Jak na razie to pisałeś raz o podłączeniu przez złączkę (nie osobno):
    mateuszo99 napisał:
    ...próbowałem podpiąć złączką te dwa kable do telefonu, lecz efekt był taki sam.

i drugi raz o podłączeniu nie wiadomo jakim (przez co) i telefonu nie wiadomo z czym:
    mateuszo99 napisał:
    Z kartą i kablem jest wszystko okej, podłączyłem do telefonu, to tak samo jest..

Jedyne co się zgadza to to, że pisałeś dwa razy.

Zazwyczaj pisząc o podłączeniach, dla porządku i jasności, pisze się o podłączeniu źródła sygnału (np. telefonu., wyjścia karty dźwiękowej w komputerze) do wzmacniacza, nie odwrotnie.

W jaki sposób sprawdziłeś kable i złączkę?

0
  • #9 02 Cze 2013 18:22
    mateuszo99
    Poziom 12  

Kable i złączkę sprawdzałem na wiezy. Wszystko jest okej.

0
  • #10 02 Cze 2013 18:27
    fascynat
    Poziom 24  

mateuszo99 napisał:
    Kable i złączkę sprawdzałem na wiezy. Wszystko jest okej.

Skoro nie działają lewe kanały, to jak sprawdziłeś?

0
  • #11 02 Cze 2013 18:29
    mateuszo99
    Poziom 12  

Po prostu kable są uniwersalne, odpiąłem je i podłączyłem do wiezy siostry. Wszystko działało.

0
  • #14 02 Cze 2013 19:08
    fascynat
    Poziom 24  

Podłącz sygnał, przestaw balans na lewo, podgłośnij na max i sprawdź czy cokolwiek słychać.

0
  • #15 02 Cze 2013 20:29
    mateuszo99
    Poziom 12  

Nadal nic. Zero jakiegokolwiek dźwięku... Ani z wzmacniacza, ani z subwoofera... Ale odkryłem, ze jak podepnę słuchawki do wzmacniacza to słychać dobrze po obu stronach. Nie wiem.. Może to coś pomoże..

0
  • #17 02 Cze 2013 20:58
    mateuszo99
    Poziom 12  

Problem leży w tym, ze z glosnikami jest wszystko OK, tylko te LEWE WEJSCIA od wzmacniacza i subwoofera coś nawaliły... I rozumiem wzmacniacz nawalił, bo ma już swoje lata, ale, ze subwoofer też? I w tym samym momencie? Dziwne. (Subwoofer nabyłem całkiem niedawno temu)

0
  • Pomocny post
    #18 03 Cze 2013 04:45
    fascynat
    Poziom 24  

mateuszo99 napisał:
    Ale odkryłem, ze jak podepnę słuchawki do wzmacniacza to słychać dobrze po obu stronach. Nie wiem.. Może to coś pomoże..

Kolego jest szansa na to, że to tylko przepalony bezpiecznik we wzmacniaczu DIORA WS 502, skoro na słuchawkach jest OK.
    Na załączonym fragmencie schematu zaznaczyłem oba.
    Kanał lewy, oznaczenie bezpiecznika B501 (2,5A/250V, F - czyli szybki).
    Sprawdź i jeżeli jest spalony, to go wymień.

Jeżeli w MediaTech MT333 Partita jest podobne zabezpieczenie na bezpiecznikach, to możliwe, że usterka jest taka sama. Rozkręć i sprawdź. Nie dysponuję niestety schematem ani zdjęciem. Jeżeli nie ma bezpieczników, to obejrzyj elementy, może będzie widać czy któryś jest uszkodzony, np. nadpalony.

0