Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv do 4000zł bez niepotrzebnych gadżetów?

7robertw 01 Cze 2013 15:37 2826 6
  • #1 01 Cze 2013 15:37
    7robertw
    Poziom 2  

Witam wszystkich!
    Jestem zupełnym laikiem a chciałbym kupić solidny tv do pokoju bez niepotrzebnych gadżetów,o możliwie najlepszym obrazie i dźwięku.Podstawowe warunki to:odległość od tv-ok.3m,oglądanie pod różnymi kątami,nie będzie oświetlony przez słońce,cena ok.4000 PLN.

Z góry dziękuję za pomoc

Robert

• #2 01 Cze 2013 18:09
    bili1979
    Poziom 2  

Witam,mnie również interesuje opinia ekspertów na temat telewizora 40 do 46 cali w granicach 2-4tyś max.
    Raz,chodzi o dobry obraz,a dwa żeby był z serii najbardziej niezawodnych...

Czy te modele można uznać za udane i godne polecenia?

1. Samsung Smart TV UE-40ES6800UXXU_ cena od 2700zł
    2. Samsung UE46ES6800 ____________ cena od 3900zł
    3. Sharp LC-40LE830E Quattron 3D + okulary 3D od 2800zł
    4. Sharp LC-46LE830E Quattron 3D cena od 3500-3700zł wzwyż

Przedstawiłem tylko te 2 firmy i akurat te modele dlatego,ponieważ mnóstwo opinii i recenzji czytałem na różnych forach i te akurat modele wypadły w rankingach najlepiej !

Jeżeli zaś chodzi Tobie o dzwięk, to żeby w pełni cieszyć się doznaniami z telewizora,z oglądanych na nim filmów i słuchanej muzyki to koniecznie zainwestuj w dobre kino domowe,ponieważ w żadnym telewizorze nie ma głośników,które oddadzą efekty dzwiękowe oglądanych programów,filmów,muzyki...

• #3 02 Cze 2013 14:45
    7robertw
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź,znalazłem w internecie opinie,że model 46 calowy samsunga ma problemy z czernią i cloudingiem (nie wiem co to za ustrojstwo) oraz ma słabe kąty widzenia natomiast model 46 cali Sharpa coś takiego:Przed zakupem tego telewizora nastawiony byłem do niego bardzo pozytywnie. Szczególnie to technologii RGBY (Quattron).
    Czytałem wiele dobrego m.in. EISA awards 2010- 2011 itd.

Kupowałem ten telewizor przede wszystkim na matryce, już byłem w stanie przeboleć zdecydowanie gorsze możliwości multimedialne w porównaniu do telewizorów konkurentów w podobnej cenie, bo chciałem mieć obraz, który powala na kolana.

Niestety, oglądanie "teatru telewizji TV" lub "brazylijskich seriali" lub "efekt opery mydlanej" (poszukajcie w internecie o tych hasłach co to jest, spróbujcie również "soap opera effect").
    Również i do tego nie miałbym pretensji i byłoby fajnie(nie rewelacyjnie, ale ok) tylko nic nie da się z tym zrobić. Możecie mi uwierzyć lub nie spędziłem gigantyczną ilość czasu szukając rozwiązania tego problemu i niestety, jedyne, które jako tako było akceptowalne sprawiało, że obraz był blady, bez kontrastu, kolory strasznie nienaturalne (obraz był gorszy ni na moim 12 letnim CRT!). i teraz głupi jestem jeszcze bardziej może ktoś mi pomóc?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Jeszcze raz witam!
    Dopiero teraz znalazłem te pytania dotyczące tv (wybaczcie ale jestem starszym facetem) i spróbuję na nie odpowiedzieć.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?- ok.25 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok.3-4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - i tak i tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - tylko późnym popołudniem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Philips 37 cali kineskopowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - nie wiem (po prostu nie wiem co może mieć)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - cyfra+ i tv naziemna
    10 .Jakie urządzenia? - dvd
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie wiem (nie mam pojęcia czym się różnią)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - sport,film,popularno-naukowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
    16. Preferencje co do marki? - nie mam
    17. Preferencje co do wielkości? - nie mam
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - słaby obraz i dźwięk
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? -wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - ok.4000 PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy akty - niekoniecznie

I na koniec: wygląd ma dla mnie drugorzędne znaczenie,priorytet to obraz i dźwięk.

Pozdrawiam Robert

• #5 03 Cze 2013 13:59
    7robertw
    Poziom 2  

Dzięki za propozycje,poczytałem sobie o tych modelach i skłaniam się do zakupu modelu Philipsa (ewentualnie model 7008 42 cale coraz bardziej mnie kręci) lub Sharpa (znalazłem ten model tylko w sieci euro rtv dostawa 7- 14 dni ,nie ma go w żadnym sklepie).Jak zakupię to opiszę wrażenia przeciętnego ogladacza tv.

Pozdrawiam Robert

• #6 03 Cze 2013 15:43
    Doradca LG
    Poziom 12  

Witam,

Dodatkowo proponuję 42” model LG 42LA620S. Oferuje on rozdzielczość Full HD, technologię 3D oraz niezwykle płynny i przejrzysty obraz dzięki częstotliwości 200Hz. Ponadto głośniki o mocy 20W gwarantują wysoką jakość dźwięku. Wbudowany tuner MPEG-4 pozwala na odbiór telewizji cyfrowej. Telewizor posiada obrotową podstawę, dzięki czemu można dostosować go do warunków w pomieszczeniu.

Pozdrawiam,
    Doradca LG

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME