Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrolux EWT136541W - Problem ze stabilizacją pralki EWT136541W

Jurek04 01 Jun 2013 16:29 2097 2
 • #1
  Jurek04
  Level 11  
  Pralka zaczęła skakać po kilku praniach. Wcześniej była wypoziomowana-Pod tylne nóżki podłożyłem gumę z dętki gdyż tam było nisko, natomiast przednie stopki obniżyłem do oporu.
  Przy wirowaniu pralka ześlizgiwała się z gum mimo iż obroty ustawiałem zawsze poniżej 800
  Może ktoś miał podobny problem i może się na ten temat wypowiedzieć.
  Czekam na podpowiedzi serwisantów lub użytkowników tego typu pralki
  W Googlach znalazłem takie poduszki-Nie wiem czy są w wyposażeniu serwisowym, czy to chałupnictwo? Podłożyć je musiałbym tylko pod tylne nóżki, a te są wąskie i nie wiem czy się nie wcisną po jakim czasie i problem dalej pozostanie. Według mnie są dość drogie, jednak gdybym miał pewność że pomogą?
  http://north.pl/karta/amortyzator-do-pralki-ewt136541w--electrolux-,F1K-ID-CMMI-4SY.html
 • #3
  Jurek04
  Level 11  
  Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Piszesz: warto sprawdzić stan amortyzatorów oraz stan mocowania ich przy zbiorniku.
  Pralka jest jeszcze na gwarancji i w sumie za wiele prań nie wykonała, a więc stan amortyzatorów raczej jest dobry. Mocowanie przy zbiorniku bardziej by przemawiało do mnie, bo pamiętam w latach osiemdziesiątych kupiłem Lunę w której przy pierwszym praniu wypadła śruba z amortyzatora, gdyż nie było przy niej nakrętki. Ale wówczas niektórzy pracowali pod hasłami „Im gorzej tym lepiej”-Sorry, bo wypadłem z tematu
  Analizując fakt, iż pralka nie przemieszcza się przy wirowaniu kiedy jest stabilnie ustawiona, to raczej sprawa krzywego podłoża na płytkach, a więc bez podłożenia podkładek tył pralki jest niżej mimo wkręconych przednich stopek do końca.
  Jeżeli podkładki silikonowe z linku od ciebie są cieńsze niż tych materiałowych to powinno być OK, lecz lepiej abym je kupił w jednej przesyłce
  Dziwi mnie jednak fakt, że regulacja stopkami jest tak ograniczona, gdyż spad na płytkach nie jest duży