Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWT136541W - Problem ze stabilizacją pralki EWT136541W

Jurek04 01 Cze 2013 16:29 1836 2
  • #1 01 Cze 2013 16:29
    Jurek04
    Poziom 11  

Pralka zaczęła skakać po kilku praniach. Wcześniej była wypoziomowana-Pod tylne nóżki podłożyłem gumę z dętki gdyż tam było nisko, natomiast przednie stopki obniżyłem do oporu.
    Przy wirowaniu pralka ześlizgiwała się z gum mimo iż obroty ustawiałem zawsze poniżej 800
    Może ktoś miał podobny problem i może się na ten temat wypowiedzieć.
    Czekam na podpowiedzi serwisantów lub użytkowników tego typu pralki
    W Googlach znalazłem takie poduszki-Nie wiem czy są w wyposażeniu serwisowym, czy to chałupnictwo? Podłożyć je musiałbym tylko pod tylne nóżki, a te są wąskie i nie wiem czy się nie wcisną po jakim czasie i problem dalej pozostanie. Według mnie są dość drogie, jednak gdybym miał pewność że pomogą?
    http://north.pl/karta/amortyzator-do-pralki-ewt136541w--electrolux-,F1K-ID-CMMI-4SY.html

0 2
  • #3 02 Cze 2013 11:34
    Jurek04
    Poziom 11  

Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Piszesz: warto sprawdzić stan amortyzatorów oraz stan mocowania ich przy zbiorniku.
    Pralka jest jeszcze na gwarancji i w sumie za wiele prań nie wykonała, a więc stan amortyzatorów raczej jest dobry. Mocowanie przy zbiorniku bardziej by przemawiało do mnie, bo pamiętam w latach osiemdziesiątych kupiłem Lunę w której przy pierwszym praniu wypadła śruba z amortyzatora, gdyż nie było przy niej nakrętki. Ale wówczas niektórzy pracowali pod hasłami „Im gorzej tym lepiej”-Sorry, bo wypadłem z tematu
    Analizując fakt, iż pralka nie przemieszcza się przy wirowaniu kiedy jest stabilnie ustawiona, to raczej sprawa krzywego podłoża na płytkach, a więc bez podłożenia podkładek tył pralki jest niżej mimo wkręconych przednich stopek do końca.
    Jeżeli podkładki silikonowe z linku od ciebie są cieńsze niż tych materiałowych to powinno być OK, lecz lepiej abym je kupił w jednej przesyłce
    Dziwi mnie jednak fakt, że regulacja stopkami jest tak ograniczona, gdyż spad na płytkach nie jest duży

0