Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Phonic RoadGear 260 - przetwornica napięcia wytwarza niewłaściwe napięcia

fichu4 01 Cze 2013 16:55 1437 0
  • Phonic RoadGear 260 - przetwornica napięcia wytwarza niewłaściwe napięcia

Poziom 20  

Phonic RoadGear 260 - przetwornica napięcia wytwarza niewłaściwe napięcia
    Witam.Dostałem od kolegi takie cudo czyli zasilacz wraz z końcówkami mocy , które to pochodzą z powermixera Phonic 260. Same końcówki oparte sa na tranzystorach Toshiba 2SC5200 i 2SA1943.Obie sprawne,natomiast problem jest z przetwornicą napięcia.Otóż napięcia jakie powinna dawać to symetryczne +-50V ,+-15V i +5V. I tak też jest oprócz lini -50V gdyż tam występuje napięcie -80V a pod obciążeniem wyjść zasilacza żarówkami włącza się protect zasilacza.
    Ogólnie na płytce nie było jednego tranzystora IRF840 spalony był rezystor przy nim 51ohm widać że dławik wyjściowy był już przez kogoś przewijany bo gdy odwinąłem zwoje pierścień rdzenia był przypalony więc go zmieniłem na inny i nawinąłem nowy 2 x 50 zwoi drutem 1mm jak poprzedni.Kondensatory wyjściowe także wymieniłem i nadal bez zmian cały czas panuje napięcie -80V.Nawet podmiana układu uc3842 nie pomogła nie wiem już gdzie szukać przekopałem internet i nigdzie nie znalazłem nawet podobnego schematu opartego na uc3842 z 2 mosfetami kluczującymi zazwyczaj są z jednym.Zauważyłem też że te 2 mosfety kluczujące tuż przy transformatorze grzeją sie a te drugie wcale.

1 0