Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF 95 EBS na czerwono, brak komunikacji EBS z TEXA

JTTrans JACEK 01 Cze 2013 18:34 2949 8
  • #1 01 Cze 2013 18:34
    JTTrans JACEK
    Poziom 6  

Witam, mam problem z dafem xf95 2003 r, automat, pojawił mi się błąd ebs na czerwono i na żółto, naczepa nie hamuje.
    Nie mogę się podłączyć komputerem, texa łączy się ze wszystkim prócz ebs, komunikacja przerwana. Dodam że jakiś czas temu nie było z tym problemu i pokazywał mi błąd uszkodzony zawór przyczepy, wymieniłem dziś ten zawór i nic nie pomogło, sprawdziłem instalacje z każdego zaworu do wiązki pod maską.Co mogę jeszcze zrobić lub wymienić ??? Czy to może być kaseta od ebs ? Czy raczej instalacja może od ebs do komp głównego ???

0 8
  • #2 01 Cze 2013 19:30
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy w innych ECU ma błąd komunikacji z EBS ?

0
  • #3 01 Cze 2013 21:05
    JTTrans JACEK
    Poziom 6  

Tak, znalazłem jeden w skrzyni biegów, było to komunikat o linii can, przerwa bądź coś takiego, już nie pamiętam bo skupiłem się na tym czemu mi nie chce połączyć się z ebs.

1
  • #4 01 Cze 2013 21:12
    MAN Electronics

Sprawdziłeś zasilania ECU ?

0
  • #5 01 Cze 2013 21:20
    JTTrans JACEK
    Poziom 6  

Tzn. chodzi ci o to czy dochodzi zasilanie do sterownika ebs ?

0
  • #6 01 Cze 2013 21:25
    MAN Electronics

Tak, sprawdź jakie są ewentualne usterki związane z ebs w innych ECU.
    Jaka masz wersję oprogramowania Texy ?

0
  • #7 01 Cze 2013 21:43
    JTTrans JACEK
    Poziom 6  

Ok, sprawdzę. Dziś już na sam koniec sprawdziłem czy w ogóle dochodzi jakiś prąd do któregoś zaworu, i sprawdziłem akurat zawór przyczepy i na jednym pinie był.

Dodano po 7 [minuty]:

Teraz bardzo nie pamiętam, ale chyba truck 27.0

Co jeszcze ewentualnie mogę sprawdzić ? poza tym z autkiem jakiś problemów nie miałem, jakiś czas temu palił mi się ebs na żółto ale okazało się przerwany jeden kabelek od zaworu przyczepy, a teraz zapalił się na czerwono i żółto, i przy przekręceniu zapłonu zapala się retarder, ale po chwili gaśnie.

0
  • #8 04 Cze 2013 06:59
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Sprawdź CAN we wtyczce do sterownika EBS.

1
  • #9 09 Cze 2013 12:32
    JTTrans-jacek
    Poziom 7  

Witam, temat zamknięty, zgnita instalacja po drodze do elektrozaworów abs, spalone elektrozawory lewe i prawe koło, dzięki za zainteresowanie.

0