Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

AutoCOM CDP+ Clone - brak wykrycia VCI w programie ale dzia豉.

01 Cze 2013 18:56 22152 4
  • Spec od GSM
    Witam.
    Mam 3 szt. AutoCom CDP+ Clone 2013.1, czarno-srebrne gumowane z g這郾ikiem i "flight recorderem" wszystkie przysz造 od jednego sprzedawcy z Chin, PCB: https://obrazki.elektroda.pl/5686424900_1357838007.jpg (autorem zdj璚ia jest tzok, prawa autorkie nale膨 do Niego) z r騜nic, 瞠 u mnie s rezystory przy gnie寮zie MicroSD i jest Buzzer.

Do rzeczy.
    Wszystkie 3 sztuki maj identyczny objaw.

Po pod陰czeniu do komputera Windows je wykrywa bez najmniejszego problemu. W陰czam CDP 2013.1 (bez podpi璚ia do samochodu) i dioda na urz康zeniu nie zapala si (powinna si za鈍ieci na niebiesko).
    Przy pr鏏ie po陰czenia sie (bez podpi璚ia do auta) wyskakuje b陰d wykrycia VCI, daj port COM i przeszukiwanie, wykrywa COM 1 (fizyczny) i COM 8 (VCM), aczkolwiek nie udaje si go pod陰czy z 闚 COM8.

疾by by這 ciekawiej.
    Po pod陰czeniu do pojazdu (w陰czony zap這n) zapala si niebieska dioda (prostok徠) i wykrywa komunikacj (miga zielony i niebieski), funkcjonuj poprawnie zar闚no w zakresie odczytu / kasowania b喚d闚 jak i kodowa i podgl康u parametr闚 bie膨cych.

Prawdopodobnie uszkodzona jest jaka dioda bad stabilizator napi璚ia na linii od gniazda USB do ATTiny, tylko gdzie szuka? Ma kto schemat jaki do tej chi雟zczyzny czy jednak trzeba si zabra za jazd z miernikiem?
  • PCBway
  • Poziom 30  
    nic nie jest uszkodzone po prostu vci jest zasilane ze z陰cza obd a nie usb...
  • PCBway
  • Spec od GSM
    Hmmm... CDP zwyk貫 (2 PCB) s zasilane z USB (i/lub) z OBD, a CDP+ z OBD i jest problem, bo np. do tego, 瞠by pokaza這 list kod闚 i procedur testowania Forda EEC IV (kody b造skowe) musi by VCI pod陰czone do zasilania, a w gnie寮zie 3/5 pin EEC IV przecie jest tylko masa (wyj軼ie z ECU dla diodu/buzzera) i 2 piny do zwory.

Z kt鏎ego pinu jest zasilanie z OBD brane (kt鏎y PIN w gnie寮zie w urz康zeniu)?
    Zastanawiam si, 瞠by po prostu nie poprowadzi tam zasilania po diodzie 1N4148, jakiej zenerce ew. stabilizatorze typu 78L05.
  • Poziom 30  
    nie wiem jak jest z cdp zwyk造m ale ja odkupi貫m cdp plus z laptopem od warsztatu orygina i w instrukcji jest ze przy instalacji vci musi by pod陰czone do z陰cza obd poniewa jest zasilane z obd... mam te adaptery do starszych aut i w niekt鏎ych s krokodylki do akumulatora wi璚 jednak zasilanie w obd musi by..
  • Poziom 2  
    Witam tak jak kolega wy瞠j napisa zasilanie musi by z obd. Jak masz inne przej軼i闚ki musisz pod陰czy zasilanie z akumulatora.

Moderowany przez T5:

3.1.19. Nie wysy豉j wiadomo軼i w tematach archiwalnych, je郵i jest to kolejne pytanie, w szczeg鏊no軼i inne ni osoby pytaj帷ej. Z racji szacunku do pytaj帷ego za堯 w豉sny temat. Mo瞠sz dopisa tylko spos鏏 rozwi您ania problemu.