Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Elemis 5550TM - kod dla pilota uniwersalnego silvercrest URC 101

01 Cze 2013 20:28 3282 7
  • Poziom 2  
    Szukam kodu do pilota uniwersalnego dla telewizora firmy ELEMIS. Niestety nie ma modelu na telewizorze, gdyż ktoś go zdarł. Telewizor jest starszego typu, i ma 21"(21 cali) bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. Mam pilot uniwersalny firmy Silvercrest model URC101 a w bazie kodów nie ma tej firmy (elemis) i dlatego postanowiłem na forum elektrody poprosić o pomoc.
  • Poziom 21  
    Poszukaj kodu do Philips-a. W małych Elemisach sterowanie było na układzie Philipsa. 5550TM na pewno ma telegazetę i menu.
    Poszukaj kodu, na którym działa najwięcej funkcji. Możesz mieć kłopot z obsługą "elemisowskiego" menu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Jarok napisał:
    Poszukaj kodu do Philips-a. W małych Elemisach sterowanie było na układzie Philipsa. 5550TM na pewno ma telegazetę i menu.
    Poszukaj kodu, na którym działa najwięcej funkcji. Możesz mieć kłopot z obsługą "elemisowskiego" menu.

moje pytanie jest nastepujace,poniewaz nie mam mozliwosci uzywania AV,jedynie kanalu zero na ktorym mozna ogladac dvd lub tuner dvbt lecz w czarno bialym kolorze :cry: czy wybierajac kody z philipsa jak zostalo to zaproponowane,bedzie mozliwosc uzywania funkcji AV?czy ktos to moze testowal?
    ale ogolnie i tak serdeczne dzieki za podpowiedz.probojac szukac kodow do pilota silvercrest wyskakuja jakies bzdury niby do modelu 101 ale po otwarciu zdjecie pokazuje inny model.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    W tych Elemisach na programie "0" wejście euro pracuje jako wejście s-VHS, gdzie sygnał chrominancji (informacja o kolorze) jest podawany na inny pin eurozłącza.
    Zaprogramuj pilota uniwersalnego i użyj przycisku "AV".
    Dodam jeszcze, że większość dekoderów i odtwarzaczy DVD podaje na TV przez eurozłącze sygnał przełączający na "AV". Warunkiem jest połączenie TV przewodem euro, który ma obsadzony pin nr 8 i ewentualnie odpowiednie ustawienie w menu dekodera lub DVD.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Jarok napisał:
    Dodam jeszcze, że większość dekoderów i odtwarzaczy DVD podaje na TV przez eurozłącze sygnał przełączający na "AV".
    Problem w tym że starsze tv potrzebują dla dobrego przełączenia 12V na 8 pinie a dekodery i dvd podają 5V co jest często za małym napięciem dla dobrego przełączenia na odbiór z AV.
  • Poziom 39  
    Kilka dni wstecz uruchamiałem starszym ludziom tuner DVBT i właśnie z jakimś starszym Elemisem 21 " przez EURO. I wszystko funkcjonuje ładnie. Do tego stopnia, że wcale nie trzeba używać pilota odbiornika TV ( w sensie załączanie/wyłączanie).