Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić rozruch samochodowy na spawarkę transformatorową?

L3onardo 01 Cze 2013 20:40 1620 10
  • #1 01 Cze 2013 20:40
    L3onardo
    Poziom 1  

Witam!
    Jest to mój pierwszy post na tym forum. Proszę wszystkich o wyrozumiałość.
    A więc do rzeczy. Jestem posiadaczem skrzynki rozruchowej do samochodu. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przekształcenia jej na spawarkę transformatorową. Poniżej zamieszczam zdjęcia, nie są one najlepszej jakości ponieważ miałem do dyspozycji tylko telefon... Wykonałem pomiar natężenia wyjściowego. Niestety mam do dyspozycji tylko taki miernik. Bardzo proszę o jakieś rady. Pozdrawiam!
    Jak przerobić rozruch samochodowy na spawarkę transformatorową? Jak przerobić rozruch samochodowy na spawarkę transformatorową? Jak przerobić rozruch samochodowy na spawarkę transformatorową? Jak przerobić rozruch samochodowy na spawarkę transformatorową? Jak przerobić rozruch samochodowy na spawarkę transformatorową?

0 10
  • #4 02 Cze 2013 18:28
    nuszek
    Poziom 25  

L3onardo napisał:
    Wykonałem pomiar natężenia wyjściowego. Niestety mam do dyspozycji tylko taki miernik.

Jak przerobić rozruch samochodowy na spawarkę transformatorową?

Jestem bardzo ciekaw jak kolega wykonał pomiar natężenia wyjściowego tym miernikiem ??? To bardzo ciekawe doświadczenie !

Transformator się nie nadaje, nawet jakby moc transformatora była odpowiednia, to napięcie wyjściowe / 12/24 V /jest za małe do zapoczątkowania łuku elektrycznego.

0
  • #6 02 Cze 2013 19:41
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Cze 2013 19:56
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 02 Cze 2013 19:59
    elektryku5
    Poziom 37  

Mam taki i zakres 10A nie ma bezpiecznika, także pomiary musiały być bardzo wesołe...

Sprzedaj to i kup spawarkę, będzie o wiele łatwiej, sam się nie zawiedziesz, a transformator może zostanie ocalony.

Do postu wyżej: tak, poszukaj zdjęć chińskich mierników i może się rozjaśni.

0
  • #10 02 Cze 2013 20:07
    Brivido

Poziom 28  

I zapewne na 10A tam nie ma żadnego bezpiecznika. Pokazany pomiar wskazuję na prąd 700mA, nie wiadomo jak, gdzie i poco.

0