Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Excel - formuła JEŻELI czy coś innego?

Szaman88 01 Cze 2013 20:43 2544 8
  • Excel - formuła JEŻELI czy coś innego?

Poziom 9  

Jak zrobić coś w rodzaju formuły JEŻELI tylko z zakresem liczb mniejszych i większych? Konkretnie jak w komórce G34 będzie liczba mniejsza od 237 mają się wyświetlić ... , jak liczba z zakresu 238 - 407 ma się wyświetlić napis "średnia", jak >=408 mają się znowu wyświetlić ...

0 8
    Poziom 31  

Wystarczy wykorzystać wielokrotne zagłębienie formuł JEŻELI.
    Ewentualnie =WYBIERZ(PODAJ.POZYCJĘ(G34;{0\238\408};1);"...";"średnia";"...")
    chyba że chodzi Ci o to =JEŻELI(LUB(G34<238;G34>407);"...";"średnia")
    Temat już był omawiany wystarczy poszukać.

0
    Poziom 9  

szukałem, kombinowałem i zawsze coś nie wychodziło :/
    =JEŻELI(LUB(G34<238;G34>407);"...";"średnia") to działa dokładnie tak jak chciałem, dzięki za pomoc :)

1
  • Pomocny post
    Poziom 31  

Szaman88 napisał:
    szukałem, kombinowałem i zawsze coś nie wychodziło :/
    =JEŻELI(LUB(G34<238;G34>407);"...";"średnia") to działa dokładnie tak jak chciałem, dzięki za pomoc :)

Co tu jest do kombinowania? Suma logiczna 2 warunków?
    A co do podziękowania to w dobrym zwyczaju jest wciśniecie przycisku pomógł.. ;)

1
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Mam taki problem. Zrobiłem taka tabelke (w załacziku). W kolumnie H jest zliczany czas pracy. Chciałbym zrobić tak, że w przypadku jeśli wartość komórki H jest większa niż 8 to żeby róznica była wpisywana w komórkę P, jeśli natomiast byłaby równa lub mniejsza niż 8 aby było to wpisane do kolumny Q. Może niezbyt jasno się wyraziłem. Wytłumacze na przykładzie. Pracownik w dniu 5-go pracował 10 godzin co pokazane jest w kolumnie H. Potrzebuje aby arkusz zliczył to w ten sposób, żeby wpisał pracownikowi w kolumnie P - 2 nadgodziny, w kolumnie Q - 8 godzin i w kolumnie R - 10 godzin. Nie mam pojęcia jak to zrobić.

Soboty i niedziele są wolne także praca choćby 1 godz. w sobotę lub niedzielę powinna również być zliczana jako nadgodziny. Proszę o pomoc. Proszę o pomoc.

0
    Poziom 34  

markoz7874 gorzej to wygląda jeżeli pracujemy w systemie 3 zmianowym.

0
    Poziom 31  

Ryszard49 napisał:
    markoz7874 gorzej to wygląda jeżeli pracujemy w systemie 3 zmianowym.

O tym twórca problemu nie raczył wspomnieć więc i ja "nie wyskakiwałem przed orkiestrę". Podstawą do pisania czegokolwiek jest jasne i precyzyjne zdefiniowanie problemu.

0
    Poziom 10  

Właśnie o to mi chodziło. Bardzo dziękuję za pomoc. Praca będzie odbywa się na jedną zmianę wiec wszystko OK. Wielkie dzięki.

0