Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy - Brak dżwięku

Mirazzboono 01 Cze 2013 21:14 798 3
  • #1 01 Cze 2013 21:14
    Mirazzboono
    Poziom 9  

Witam

Zmontowałem układ kompresora gitarowego w formie kostki nożnej wg dołączonej dokumentacji.Efekt zawiera true bypass.
    Problem polega na tym że brakuje dźwięku kiedy aktywuję efekt - w bypass'ie pojawia się dźwięk bez efektu.
    Sprawdzałem styki, zwarcia, podzespoły.Prawdopodobnie uszkodzony kondensator C3
    ponieważ nie generuje żadnej reakcji na mierniku.Czy mógłby to być sprawca zamieszania?
    W ostateczności zostaje jeszcze układ scalony ca3080 , w którym musiałem sztukować urwaną nóżkę.

W załączniku dokumentacja.
    Wiem że bez zdjęć może być ciężko, ale prosiłbym o sugestie jak naprawić problem.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 01 Cze 2013 23:24
    bibul
    Poziom 19  

Witam,
    raczej wątpię w C3, ale możesz go pominąć na czas prób, separuje on tylko składową stałą - chociaż może przegrzany przy lutowaniu - podaj sygnał w tor za nim to będzie wiadomo.
    Raczej tranzystory lub CA3080, skoro urwana gira była.

No i na razie wywal bypass bo może coś źle podpiąłeś.

Kiedyś składałem taki kompresor, chyba z artykułu zamieszczonego w EP - też na CA3080. Strasznie szumiał ale i tak cieszył. :D

0
  • #3 02 Cze 2013 06:58
    Mirazzboono
    Poziom 9  

W pierwszej kolejności wywaliłem bypass, ale to nie pomogło.Więc problem na płytce.
    Można jakoś stopniowo sprawdzić w którym miejscu jest błąd ?

W załączniku foto płytki.

Efekt gitarowy - Brak dżwięku Efekt gitarowy - Brak dżwięku

0
  • #4 03 Cze 2013 21:59
    bibul
    Poziom 19  

W pierwszej kolejności popraw luty, bo wyglądają nieciekawie - nie wiem jakiej cyny używasz, ale wygląda ona "jak z odzysku", albo ją przegrzałeś. Luty powinny być połyskliwe, a u Ciebie są matowe, z nalotem.

Podstawowa sprawa - urwana 7 nóżka IC - jego zasilanie. Jeśli urwała się przy samej obudowie to masz pewność że ten lut trzyma jak powinien?

Do sprawdzenia tranzystory - raptem 5 szt. Jednak obstawiam CA3080.

0