Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glosniki do Laptopa czy Wieza czy dobra karta dzwiekowa ?

01 Cze 2013 23:20 1428 3
  • Poziom 2  
    witam,
    bardzo prosze o pomoc w wydawac by sie moglo banalnej kwestii, ktora mi niestety wydaje sie troche skomplikowana. Drugi tydzien siedze na necie, naczytalem sie najrozniejszych rzeczy i ...mam metlik w bani. Mam lapa Asusa ktory sluzy mi glownie do sluchania muzy w formacie mp3 (320,flac), uzywam do tego malej podloczonej wiezy Hitachi, bodajze 12 watow na jeden glosnik. Niby wszystko ok ale Chcialbym jakiegos upgrade'a zrobic zeby doznania audio byly lepsze i zeby w moim pokoju bylo jak w studio nagraniowym hehe. Pytanie zasadnicze: czy zakup jakichkolwiek dobrych glosnikow stricte do lapa (Logitech,Edifier,Klipsch w przedziale 100 do 200 funtow) da mi duzo wiecej niz moj podloczony mikrosystem hitachi ? czy moze wystarczy mi zainwestowac jedynie w dobra karte dzwiekowa zewnetrzna pod USB (Creative Soundblaster, Asus Xenon)? czy moze lepiej zakupic DAC'a Audioengine ktorego tyle osob zachwala i zostawic wieze? Dzieki za pomoc
    :D
  • Poziom 39  
    Przede wszystkim karta dźwiękowa. System audio nie daje z siebie wszystkiego na integrze.
  • Poziom 38  
    Hehe, zaciekawił mnie ten temat.
    Wiesz z niczego i tak nie zrobisz czegoś;)

Ja w swoim pokoju mam teraz wieżę z podpisu, możesz sobie zobaczyć ją w internecie. Wcześniej miałem zestaw Kolumny JVC + Wzmacniacz Fischera który ma ok pewnie 15-20lat.
    Zasadnicze pytanie, czy wieża gra lepiej ? Hm ciężkie pytanie, bo to zależy. Kolumny mimo, że teoretycznie mają mniejsza moc, grały/grają bardzo dobrze, dźwięk który generują dają taką pełnię dźwięku, nie puste dźwięki jak z wielu wieży (ta nie gra źle, ale do kolumn w tym jednym względzie jej sporo brakuje). Nie zamieniłbym starego zestawu na wieżę gdyby nie to, że ja lubię dużo i dobrej jakości wysokie dźwięki i tylko dlatego mam teraz tą wieżę, ale nic nie jest powiedziane, że nie wymienię tych wysoko dźwiękowych głośników na coś porządniejszego i że znowu kolumny nie zawitają w moim pokoju.

Czy mając teraz ok 1000zł kupiłbym wieżę/kino domowe ?
    Raczej nie, celowałbym w dobry wzmacniacz i kolumny np jakieś Pioneery, kolega miał Pioneerki + wzmacniacz Pioneera, za wszystko wziął właśnie ok 1000zł ale grało to zajeb..

DAC jest głównie pod słuchawki, więc przy wieży nie zdziała zbyt wiele.

Faktycznie zapomniałem, że to laptop a te jakością dźwięku raczej nie grzeszą. Ile masz m2 w pokoju ?
  • Poziom 2  
    Pokoj mam malutki,lozko, biurko i tyle. Od 15 lat sluchalem muzyki,gralem na zasadzie komp (laptop) plus mala wieza. Teraz jak czytam ze przykladowo takie glosniki do lapa LOgitech z623 maja 200 Wat mocy, bass jest ponoc znakomity i subwoofer to sie zastanawiam czy nie stanalem w miejscu z tym moim 24 Watowym systemem i zintegrowana karta dzwiekowa.