Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

manta, dvbt011 - Sygnał 90% jakość 0% kostki na ekranie

lauferr 01 Cze 2013 23:56 3336 16
  • #1 01 Cze 2013 23:56
    lauferr
    Poziom 6  

Witam

Na wstępie powiem, że przeszukałem cały internet i oczywiście podjąłem różne czynności które były polecane na forach. Opiszę swój problem po kolei

Posiadam dekoder DVBT Manta011 - zakupiłem go dokładnie w grudniu. Po podłączeniu do zwykłej anteny siatkowej odbierałem większość kanałów, oczywiście niektóre czasami zacinał się, ale ogólnie nie było większych problemów. Po wyłączeniu telewizji analogowej w marcu obraz całkowicie się zgubił, nie mogłem wyszukać żadnego kanału... od tego czasu do tej chwili nie włączałem w ogóle telewizora (nie był mi niezbędny). Jednak teraz mam trochę więcej czasu więc zainteresowałem się tym i poczytałem troszeczkę na ten temat, i wziąłem się do roboty. Wymieniłem kabel od anteny ponieważ stary był cieniutki 5mm (od razu mówię nie znam się na tym i nie wiem ile miał ohm) Następnie wyczytałem, że należy w antenie zamontować symetryzator a więc również go zakupiłem i zamontowałem. Gdy już wszystko skręciłem i podłączyłem ukazał mi się od trzech miesięcy obraz na moim telewizorze. Dekoder znalazł wszystkie kanały dostępne z 3 MUX'ów.

Problem tkwi w tym, że obraz bardzo często się zacina i pokazują się kostki...
    Na dekoderze w ustawieniach ręcznych sygnał jest w okolicach 90% a jakość ciągle 0%! Kręcenie anteną nic nie daje ;/

Co robić? bo wiem że na pewno da się coś zrobić w tej sprawie, tylko co ?

Pozdrawiam

1 16
  • #3 02 Cze 2013 00:33
    lauferr
    Poziom 6  

Mieszka w centrum Nysy

według stronki najbliższy nadajnik jest w odległości ~27km

23 490 MUX-2 Opole "Chrzelice" 100.000 H ~27.904
    34 578 MUX-3 Opole "Chrzelice" 100.000 H ~27.904
    46 674 MUX-1 Opole "Chrzelice" 100.000 H ~27.904

0
  • #4 02 Cze 2013 00:54
    kizek
    Poziom 35  

Sprawdź połączenia w całej instalacji antenowej.
    Usterka zawsze występuje w miejscu w którym się jej nie spodziewamy.

0
  • #5 02 Cze 2013 10:37
    lauferr
    Poziom 6  

już dużo razy sprawdzałem i wszystko jest w porządku.

np teraz oglądam wszystkie kanały bez zakłóceń i bez kostek na ekranie... ale za jakiś czas pewnie zaś będzie się obraz zacinał i pojawi się informacja "brak sygnału" lub "kanał niedostępny"... nie wiem już co z tym robić....

1
  • #7 02 Cze 2013 10:59
    lauferr
    Poziom 6  

mihal2002 napisał:

Poszukać anten internetowych w pobliżu.

nie rozumiem, mógłbyś jaśniej ?

0
  • #9 02 Cze 2013 11:43
    lauferr
    Poziom 6  

w pierwszym poście napisałem

lauferr napisał:
    Witam

Na wstępie powiem, że przeszukałem cały internet i oczywiście podjąłem różne czynności które były polecane na forach. Opiszę swój problem po kolei

skoro już szukałem i kombinowałem po co zaś mi to polecasz... ?
    widocznie nie znalazłem nic co by mi pomogło, a przypuszczam, że dla Ciebie żaden problem zasugerować co mogłoby być tego przyczyną... gdybym wiedział dlaczego nie działa jak należy na pewno nie zakładałbym tego tematu....

0
  • #11 02 Cze 2013 12:26
    lauferr
    Poziom 6  

najprościej tak napisać...
    skoro masz konto na tym forum i jesteś expertem powinno Ci zależeć na pomocy innym użytkownikom.

W temacie który podałeś nie znalazłem rozwiązania - problem bardzo zbliżony do mojego jednak nie ma jego rozwiązania.

0
  • #13 02 Cze 2013 12:48
    lauferr
    Poziom 6  

ale co ja mogę więcej skoro nie znam się na tym...

nie siedzę w tej dziedzinie i nie wiem co mógłbym więcej zrobić...dlatego założyłem ten temat aby otrzymać jakieś wskazówki...

0
  • #14 02 Cze 2013 13:07
    mihal2002
    Poziom 43  

lauferr napisał:
    ale co ja mogę więcej skoro nie znam się na tym...

Poszukać i poczytać podobnych tematów. Dałem przykład jednego.

Znajdź coś co może zakłócać odbiór sygnału. Chyba możesz się rozejrzeć z okna(balkonu) po okolicy.

Dodano po 1 [minuty]:

lauferr napisał:
    nie siedzę w tej dziedzinie i nie wiem co mógłbym więcej zrobić

A jeżeli tak twierdzisz i nie dajesz rady to masz tylko jedno wyjście.

0
  • #16 02 Cze 2013 13:27
    lauferr
    Poziom 6  

mihal2002 napisał:
    Znajdź coś co może zakłócać odbiór sygnału. Chyba możesz się rozejrzeć z okna(balkonu) po okolicy.

Rozejrzałem się z okna i widzę tylko w innych oknach sąsiadów same anteny (siatkowe lub satelitarne)

mihal2002 napisał:
    A jeżeli tak twierdzisz i nie dajesz rady to masz tylko jedno wyjście.

Dlatego napisałem na forum aby forum otrzymać jakąś wskazówkę co mógłbym jeszcze zrobić. Jeśli nie masz zamiaru pomagać to po co w ogóle masz konto na tym forum? Czy jeśli Ty pytasz o coś w czym jesteś zielony zadowalałaby Cię odpowiedź "takich tematów jest setki?" po czym szukasz i znaleźć nie możesz?

kizek napisał:

poszukam jutro tego Filtru w sklepach i spróbuję go zamontować, zobaczymy czy coś to da

0
  • #17 02 Cze 2013 23:22
    lauferr
    Poziom 6  

zauważyłem, że od około 22 działają mi wszystkie kanały i żaden się nie ścina ani nie ma kostek... dziwna sytuacja, ale wiem, że propagacja fal jest różna.

Więc czy można przypuszczać, że w dzień po prostu mam za słaby zasięg aby wszystko działało jak należy? Chodzi mi o to czy dzięki temu, że w nocy wszystko śmiga można powiedzieć, że za dnia to wina zasięgu ? czy nadal nie wiadomo co jest tego przyczyną ?

0