Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie fotokomórek do centrali citi 7.

stefik1 01 Jun 2013 23:59 3423 5
    stefik1
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem z podłączeniem fotokomórek do centrali city 7 prod. v2 z bardzo ubogą instrukcją montażu (w załączeniu schemat) nie wiem po co są dwa wejścia 24V i wejście GND i o co chodzi z ta listwą bezpieczeństwa i co oznacza wejście wspólny? i następne pytanie... - ktoś zasugerował mi że jeden przewód z siłownika 1 i 2 powinienem także podłączyć do gniazda GND co nie wynika z załączonego schematu... mało tego do zestawu centralki dołączono 15cm przewodu (linka 075mm2 w czarnej izolacji) i też nie wiem w jakim celu ...może jest konieczność zrobienia jakiegoś mostka? I teraz boję się podać napięcie żeby czegoś nie wypalić.
    Bardzo proszę o podpowiedż . Dziękuję. :!:
    Polon_us
    Level 42  
    Obawiam się, że kolega ma niewielkie doświadczenie i może lepiej byłoby oddać montaż tego urządzenia komuś bardziej doświadczonemu. Bez urazy.
    A pytania?
    "
    stefik1 wrote:
    po co są dwa wejścia 24V i wejście GND

Jeśli już, to są to wyjścia i jak pisze w instrukcji, te wyjścia służą do zasilania fotobariery czy innych akcesoriów, które ta centralka może obsłużyć. Za dużo tam nie można podłączyć, biorąc pod uwagę moc - tylko 3W (widać to na rysunku).

Quote:
    co chodzi z ta listwą bezpieczeństwa

Jest to część, którą instaluje się np. na bramie podnoszonej - na jej brzegu. Jeżeli listwa naciśnie coś z określoną siła - obiekt na drodze zamykania bramy, to zadziała styk i brama (drzwi) powinny się otworzyć.

Quote:
    co oznacza wejście wspólny?

To oznacza, że kabelek z tego wyjścia musi być podłączony do każdego urządzenia podłączonego do tej centralki (fotobariera, listwa itp, ale nie silniki) tzn. kontaktu danego urządzenia. Druga strona kontaktu z danego urządzenia jest podłączona do odpowiedniego wejścia.

Quote:
    do zestawu centralki dołączono 15cm przewodu (linka 075mm2 w czarnej izolacji)

To jest antenka - podłącza się ja pod zacisk L1-L2

"I to by było na tyle" :)
    stefik1
    Level 2  
    Dziękuje za wyjaśnienia , faktycznie mam małe doświadczenia z takimi urządzeniami i dla takiego laika w tym temacie wygodniej byłoby jakby w instrukcji napisali i zobrazowali w prosty sposób jaki kabelek do jakiego nr wyjścia…. , antena zewnętrzna i lampa była w zestawie dlatego nigdy bym nie przypuszczał ze ten czarny kabelek to antena.a Reasumując niech mi ktos odpowie czy jak wepnę kabelki z fotobarier : nadajnik pod wyjście 10 i 11 odbiornik pod 10 i 11 lub (9 ?) i 6 i 8 to będzie bobrze? I gdzie wpiąć czwarty przewód ochronny z silników w tym przypadku? Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi
    Polon_us
    Level 42  
    Hyh, nadajnik i odbiornik muszą być zasilane - także każda para kabelków zasilających musi być podłączona pod zaciski 9-10. Z kolei kontakt (domyślam się,że z odbiornika) pod zaciski 6 i 8.

Co do tego kabla ochronnego - wg mnie powinien on był być podłączony do kabla ochronnego, który przychodzi razem z zasilaniem 220 VAC. Mam nadzieję, że któryś z kolegów z Polski potwierdzi to :)
    yarpen86
    Level 25  
    Witam,

Wszystko powinno działać po podłączeniu opisanym przez poprzednika. Należy tylko pamietac o zworce miedzy 5 i 8 oraz 7 i 8. Zacisk wspólny jest oznaczony jako COM i występuje także przy podłączaniu silników, ale jest to inny zacisk niż ten od akcesoriów. Dodam jeszcze, że jeśli nie została wyłączona funkcja foto testu (na przykład za pomocą przełączników DIP) to zasilanie fotokomórki nadawczej należy podłączyć pod zacisk 11 oraz 10.

Pozdrawiam.
    stefik1
    Level 2  
    Taaak... wszystko działa -brama śmiga jak należy problem tkwił w zworkach i zmiana wyjścia z 9 i 10 na 10 i 11 pomogła, także WIELKIE DZIĘKI wszystkim za niesioną pomoc pozdrawiam!!!