Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura któregoś dnia zaczęła mi dodawać po literach inne litery.

luqoo 02 Cze 2013 07:59 9081 17
  • #1 02 Cze 2013 07:59
    luqoo
    Poziom 14  

Witam, któregoś dnia klawiatura zaczęła, wyświetlać mi inne litery podczas pisania, a tak to wygląda np.

Chodzi o to, że jak pisze coś to po wybranej literze dodaje mi inne, przykład:

Progblem z klawiaturą komputerową w komputerze winhdows XP SP3.

Test pisowahni hna klawiaturze komputerowej keyworks, proszę o pomoc, gbo hnie wiem co się dzieje, format hnic nhie dał, progblem występuje hnadal.

Jak hnaciskam nha klawiaturze litery to wybgląda to tak:

qwertyuiopasdf i zaczynam od litery g i mam tak bg hn j k l z x c v gb hn m

Znaki też mi się poprzestawiały :(

Klawiatura bezprzewodowa A4 Tech RFKBTX-5-1

Taką mam klawiaturę:

0 17
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 02 Cze 2013 08:24
    linuks
    Spec od komputerów

Klawiatura dożyła swoich dni. Kup nową.
    Pozdrawiam

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 02 Cze 2013 08:34
    luqoo
    Poziom 14  

linuks napisał:
    Pozdrawiam

Więc nic się nie da zrobić? Klawiatura działa, tylko inne litery dodaje.

0
  • #4 02 Cze 2013 09:04
    vodiczka
    Poziom 43  

Zasilanie sprawdziłeś?

1
  • #5 02 Cze 2013 09:26
    luqoo
    Poziom 14  

vodiczka napisał:
    Zasilanie sprawdziłeś?

Tak, odłączyłem kabel, nawet sterowniki odinstalowałem i nic to nie zmieniło. Układ mam ustawiony na polski programisty.

0
  • #6 02 Cze 2013 09:30
    vodiczka
    Poziom 43  

Jaki kabel masz na myśli skoro klawiatura bezprzewodowa? Sprawdź napięcie baterii/akumulatora czy prawidłowe.

0
  • #7 02 Cze 2013 09:35
    luqoo
    Poziom 14  

vodiczka napisał:
    Jaki kabel masz na myśli skoro klawiatura bezprzewodowa? Sprawdź napięcie baterii/akumulatora czy prawidłowe.

Taki jak na zdjęciu.

Pali się jedna dioda, mysz mam inna na usb, choć tę mysz też mam (widać na zdjęciu), ale nie używam - wolę inną, przewodową. Ta na bateriach długo nie podziała.

0
  • #8 02 Cze 2013 10:20
    zieloczek100
    Poziom 38  

Sprawdz inną klawiaturę, jeżeli nie będzie problemu to wiadomo, klawiatura

linuks napisał:
    Pozdrawiam

0
  • #9 02 Cze 2013 10:43
    luqoo
    Poziom 14  

A możliwe, że tam w środku coś mogło spaść ?

0
  • #10 02 Cze 2013 10:48
    ak6
    Poziom 29  

W środku czego? Klawiatury? Nie.
    Prawdopodobnie siadała elektronika. Klawiatury są nienaprawialne. Sprawdź inną, jak działa dobrze to wywal swoją i kup nową.

0
  • #11 02 Cze 2013 11:08
    luqoo
    Poziom 14  

HNie mam inhhnej, ecnh i tak gbędzie chnygba trzegba zmienhic, gbo hna gbaterie to sie nhie opłaca, a klawiatury zaczyhnaja sie od 10zł w gbórę, kupię hna ps2 port algbo usgb, sorry za tę pisowhnie ale widzicie jak mi się właśhnie dzieje :(

Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

-2
  • #12 02 Cze 2013 11:19
    zieloczek100
    Poziom 38  

Z tanich a na prawdę fajnych klawiaturek polecam http://www.ceneo.pl/395045 .
    Ja swoją kupiłem w Tesco za ok 30zł, używałem ją ponad 2lata, wytarła się po lewej stronie od jazdy ręką, ah słaby lakier ma ta klawiatura ;), słaby pod tym względem, że się ściera, ale nie rysuje. Klawiatura działa nadal, tyle, że u siostry, ponieważ na swoją wylała gorącą czekoladę ;)

0
  • #13 02 Cze 2013 11:30
    luqoo
    Poziom 14  

zieloczek100 napisał:
    Z tanich a na prawdę fajnych klawiaturek polecam http://www.ceneo.pl/395045 .
    Ja swoją kupiłem w Tesco za ok 30zł, używałem ją ponad 2lata, wytarła się po lewej stronie od jazdy ręką, ah słaby lakier ma ta klawiatura ;), słaby pod tym względem, że się ściera, ale nie rysuje. Klawiatura działa nadal, tyle, że u siostry, ponieważ na swoją wylała gorącą czekoladę ;)

Ja te swoją używałem, ponad 10 lat jak nie lepiej, nic nie jest wytarte, wszystkie przyciski widać.

Mnie tam zwykła starczy, to jest do starszego komputera

Ja to myślałem nad takimi.

Klawiatura BTC 5107 V US PS/2 czarno-srebrna

i taka, podobna do mojej

0
  • #14 02 Cze 2013 11:35
    zieloczek100
    Poziom 38  

To bądź pewien, że obecna klawiatura nie przetrwa 10 lat, teraz nie robi się sprzętów aby trwały (jak to było dawniej, ah te stare dobre czasy), moim zdaniem najlepiej jest przejść się po kilku sklepach "pomacać" i wybrać sobie coś. Nie polecam najtańszych i niemarkowych klawiatur ponieważ, szlak się trafi, gdy będą zacinały się klawisze, nie będą łapały niektórych "stuknięć".

Ja obecnie używam klawiatury z tego zestawu :
    http://allegro.pl/klawiatura-i-mysz-microsoft-desktop-wireless-800-i3270609672.html

Myszki nie używam, ponieważ mam inną, bardziej czułą i dokładną od A4techa. Swoją kupiłem w biedronce, na klawiaturze bardzo dobrze mi się pisze, jest stosunkowo cicha i skok klawiszy jest bardzo fajny. Ale tak jak wspominałem wyżej najlepiej jest samemu zobaczyć i ocenić.

(nawiasem mówiąc, to nie dział "Co kupić" ;))

0
  • #15 02 Cze 2013 11:41
    luqoo
    Poziom 14  

Popatrzy się, mam czas, ta twoja fajna jest podoba mi się, a na jakie marki mam zwracać uwagę przy wyborze ?

0
  • #16 02 Cze 2013 11:44
    zieloczek100
    Poziom 38  

luqoo napisał:
    Popatrzy się, mam czas, ta twoja fajna jest podoba mi się, a na jakie marki mam zwracać uwagę przy wyborze ?

Wszystko zależy od tego ile chcemy wydać na klawiaturę, na pewno nie jakiś ibox, tracer, modecom itp - kolega ostatnio kupił jakiegoś modecoma za ok 70zł i za chwile oddał na gwarancję, bo śmieć, zacinały się klawisze itp problemy. Najtańszy i dobry producent to moim zdaniem A4tech. Mam myszkę tego producenta i złego słowa nie powiem, kolega ma już drugą myszkę tego producenta i też nie narzeka. Ogółem mówiąc gdybym miał teraz kupować myszkę to były to Logitech ;)

0
  • #17 02 Cze 2013 11:53
    luqoo
    Poziom 14  

zieloczek100 napisał:
    luqoo napisał:

Wszystko zależy od tego ile chcemy wydać na klawiaturę, na pewno nie jakiś ibox, tracer, modecom itp - kolega ostatnio kupił jakiegoś modecoma za ok 70zł i za chwile oddał na gwarancję, bo śmieć, zacinały się klawisze itp problemy. Najtańszy i dobry producent to moim zdaniem A4tech. Mam myszkę tego producenta i złego słowa nie powiem, kolega ma już drugą myszkę tego producenta i też nie narzeka. Ogółem mówiąc gdybym miał teraz kupować myszkę to były to Logitech ;)

Ok, zwrócę na to uwagę, dzięki wielkie tobie za wszelkie rady i pomoc, oraz wszystkim, co mi chcieli pomóc w rozwiązaniu problemu.

0
  • #18 02 Cze 2013 12:30
    vodiczka
    Poziom 43  

zieloczek100 napisał:
    ... gdybym miał teraz kupować myszkę to były to Logitech

Polecam, mam bezprzewodową już 7 lat i jest niezawodna, pracuje nawet gdy napięcie baterii spada poniżej 1,1V.

0