Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logowanie do serwera VPN w Windows XP Proffesional.

02 Jun 2013 10:30 3102 11
  • Level 11  
    Witam. Szukałem na różnych stronach ale nie znalazłem rozwiązania.
    Mam dwa komputery z systemami XP Proffesional. Na jednym ustawiłem serwer VPN, a drugim próbuję się z nim połączyć. W tym celu utworzyłem konto użytkownika z loginem.
    Kiedy jestem w tej samej sieci (w ramach jednego routera) bez problemu nawiązuję połączenie.
    Problem pojawia się kiedy łączę się z innej sieci. Po wybraniu połączenia pojawia mi się okno weryfikacji nazwy użytkownika i hasła. Po kilkunastu sekundach wyskakuje bład 721 (komputer nie odpowiada).
    Sprawdzałem czy rzeczywiście przechodzę przez router. W tym celu wyłączyłem serwer VPN. Przy próbie połączenia serwera VPN pojawia się informacja "Trwa łączenie z..." a nastepnie po kilkunastu dekundach wyskakuje błąd 800.
    Na tej podstawie stwierdzam iż mój komputer poprzez router łączy się z serwerem, jednakże występuje jakiś problem z weryfikacją. Dodam też iż wpisanie błędnego hasła daje taki sam rezultat. Nie wyskakuje okno iż podano błędne hasło lecz że serwer nie odpowiedział.
    Proszę o pomoc. W routerze włączyłem przekierowanie portu oraz odblokowałem połączenia VPN (Linksys WAG200G)
  • Level 1  
  • Level 11  
    Dostawcą jest Netia. Raczej nie blokuje z tego co wiem.
    VPN chodzi na porcie TCP 1723.
    Może to coś pomoże http://i43.tinypic.com/313ncc7.jpg
    Ciekawe jest to że w powyższym teście nie przyszła żadna odpowiedź
  • Level 1  
  • Level 11  
    Logowanie do serwera VPN w Windows XP Proffesional.

Adres: ohnsorgecctv.dyndns.org

Zrobiłem DMZ, wyłączyłem firewall, VPNy są włączone na routerze
    Na serwerze wyłączyłem firewall

Utworzyć ci jakieś konto do logowania?

Login i hasło tymczasowe: test
  • Level 1  
  • Level 43  
    Spięło się normalnie połączenie. Testowane standardowym, Windowsowym klientem.

Jaką masz procedurę testową? Serwer jest za tym samym routerem co klient?
  • Level 11  
    Pozostawię na razie włączone, na tym komputerze nic nie ma a inne komputery są wyłączone więc sieć nie jest ciekawa :)
    Próbowałem łączyć się przez komórkę i wyskakuje napis że jest jakiś firewall.
    No chyba że rzeczywiście netia coś blokuje. Wieczorem jeszcze spróbuję. Jak nie da się to postawię jakiś VNC, aczkolwiek VPN windowsowy byłby lepszy

Dodano po 21 [minuty]:

U mnie właśnie nie chce się połączyć, zatrzymuje się na logowaniu. Dobrze wiedzieć że się komuś udało połączyć.
    Komp jest w innej sieci (połączenie przez komórkę)
  • Level 1  
  • Level 11  
    No to dzięki za pomoc. Konto testowe zamknięte.
    W takim razie szukam przyczyn po stronie mojego kompa. Pozdrawiam
    Jezeli będzie ktoś chętny aby przetestować połączenie przez operatora GSM z tableta lub smartfona z Adroidem proszę o info. Włączę konto testowe ponownie i sprawdzimy czy chodzi.

A czy kiedy logowaliście się do serwera w połączeniu wpisywaliście tylko adres "ohnsorgecctv.dyndns.org" czy jeszcze coś np. port lub jakiś przedrostek???
    Próbowałem połączyć się z innego kompa ale też klapa.
    Ciekawe jest to że połączenie kiedy jestem w tej samej sieci jest możliwe (podając adres IP lokalny komputera. Jak wpisuję nazwę domeny to nie hula
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 11  
    No cóż samo zaczęło działać. Może restart kompa pomógł. Dzięki wam za fatygę i pomoc. Pozdrawiam