Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program, Mitsubishi AL2-24mr-d, awaria sterownika

02 Cze 2013 10:52 1329 2
 • Poziom 11  
  Po kilku latach Mitsubishi AL2-24MR-D odmówiło posłuszeństwa. Sterownik obsługiwał otwieranie i zamykanie okien w szklarni. Wejścia analogowe: Odczyt temperatury pt-100, pozycja okien północ południe, potencjometry 10 kΩ. Wyjścia: okno południe otwórz, okno południe zamknij, okno północ otwórz, okno północ zamknij. Dotychczasowy program sprawował się świetnie. Okna otwierały się proporcjonalnie do potrzeb dzięki czemu temperatura w obiekcie była idealna. Może ktoś z Kolegów posiada w swych przepastnych zbiorach program który sprostał by temu problemowi. Posiadam kabelek do ww jednak nie znam się na elektronice na tyle by stworzyć rozsądny algorytm. Proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu.
 • Poziom 11  
  Czy przez "odmówił posłuszeństwa" można rozumieć uszkodzenie sterownika, który został już wymieniony na nowy i brakuje programu, czy problem jest nie zdiagnozowany. Jeśli sterownik nie wygląda na uszkodzony, trzebaby sprawdzić za pomocą multimetru czy przewody od czujników i zamykania okien nie uległy uszkodzeniu, wtedy "naprawa" ogranicza się do namierzenia usterki / przerwanego przewodu. Jeśli jednak konieczne jest napisanie nowego programu, to obawiam się, że ciężko będzie znaleść automatyka, który poświęci swój czas na wykonywanie zleceń za darmo.
  Tak czy owak, proszę sprawdzić czy nie zostały uszkodzone przewody na wejściach / wyjściach.
 • Poziom 11  
  Sterownik uległ uszkodzeniu, kupiony jest nowy nie oczekuję ze ktoś mi odda program za darmo. Jeżeli ktoś potrafi napisać program dla takiego sterownika albo posiada gotowy chętnie zapłacę za wiedzę