Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

integra i gprs t2 - integra i gprs t2 sterowanie ręczne i komórką

jacekszew 02 Jun 2013 11:07 3597 5
Optex
 • #1
  jacekszew
  Level 10  
  Ja chciałem się poradzić w tym temacie,otóż mam centrale integra 64 oraz gprs t2. Tak połączyłem centrale z modułem że styk przekaźnika w gprsie jest uzależniony od stanu centrali(załaczone czuw.-wył. czuwanie).I wszystko było by dobrze z uzbrajaniem i rozbrajaniem centrali z klawiatury i z telefonu gdyby nie fakt że w momencie ręcznego uzbrojenia centrala po odliczeniu czasu na wyjście dostaje sygnał z przekaźnika gprsu do załaczenia czuwania po wejściu 82, myślałem że podanie sygnału do uzbrojenia w czasie gdy centrala jest ubrojona nie ma znaczenia dla niej, okazuje się że powoduje to wyłączenia sygnału alarmu w klawiaturze strefowej INT SK.
  Ustawiona jest jedna strefa.Dzięki takiemu sterowaniu gdy wysyłam sma do rozbrojenia to zawsze rozbroi i podobnie z uzbrojeniem.Nie znalazłem przyczyny dlaczego przy zdublowanym sygnale załacz czuwanie nie mam akustyki podczas alarmu z klawiatury strefowej.W gprsie wykorzystałem dwa wejścia do sterowania stykiem przekaźnika, a z centrali dwa wyjścia o typie 21.Czy ktoś mógłby mi poradzić jak usunąć tą usterkę?
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  jacekszew wrote:
  Tak połączyłem centrale z modułem że styk przekaźnika w gprsie jest uzależniony od stanu centrali(załaczone czuw.-wył. czuwanie).

  Opisz co to połączenie realizuje, bo tu może być problem?

  Dodano po 4 [minuty]:

  ...jednak takie zachowanie centrali wynika z faktu, że wejście typu 82 ma dwa sposoby realizacji załączania/wyłączania czuwania. Jeden to załączanie/wyłączanie naruszeniem a drugi stanem wejścia.
  Sposób zał/wył określa opcja "Ster.naruszeniem (wył. -stanem)".

  Dodano po 32 [minuty]:

  Nie potrzebnie tak to skomplikowałeś.
  Przekaźnik dołączony powinien być do wejścia typ 82 (zał./wył naruszeniem)i wyzwalany na 3 sek SMS'em z komórki.
  Jako potwierdzenie załączenia czuwania wyjscie typu 21 do wejścia GPRS które tylko wysyła SMS dla potwierdzenia zazbrojenia lub rozbrojenia.
  Jesli chcesz bardziej oszczędnościowo to zamaskuj wyjście centrali do GPRS'a w przypadku uzbrajania/ rozbrajania lokalnego.
 • Optex
 • #3
  jacekszew
  Level 10  
  sterowanie naruszeniem jest nie zaznaczone.Układ działa tak:
  jak wysyłam smsa uzbroic to zawsze uzbraja
  jak wysyłam smsa rozbroic to zawsze rozbraja
  W innych rozwiązaniach nie wiesz czy wysyłając smsa uzbroisz centrale czy rozbroisz, w tym przypadku wiesz co robisz.
  nie jest to skomplikowane a mnie chodzi jedynie o to-dlaczego gdy centrala dostaje sygnał do uzbrojenia przez wejście 82 w stanie gdy jest już uzbrojona to nie działa akustyka w klawiaturze INT SK jak jest włamanie?
  Centrala dostaje drugi sygnał do uzbrojenie ponieważ od momentu recznego uzbrojenia do momentu zadziałania wyjścia potwierdzającego i załaczenia przekaźnika gprsu mija ok 1s, czyli po 1s centrala dostaje sygnał przez wej82 do uzbrojenia i powstaje wtedy mała usterka co pisałem wcześniej.
  Domyślam się że powód jest błahy ale jeszcze do tego nie doszedłem.
 • Helpful post
  #4
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  jacekszew wrote:
  Centrala dostaje drugi sygnał do uzbrojenie

  Po co ten drugi sygnał uzbrojenia?
  Tak jak pisałem układ jest "przekobinowany".
  Opisz dokładnie po co podłączyłeś te dwa wyjścia typu 21 z CA do wejść w GPRS?

  Rozumiem, że w przypadku załączenia czuwania z klawiatury strefowej i wywołania alarmu w strefie, klawiatura sygnalizuje alarm w tej strefie a w przypadku alarmu w tej strefie załączonej z telefonu nie sygnalizuje alarmu na klawiaturze tej strefy, czy tak?

  Jeśli jest tak - to byłaby dla mnie nowość którą mogę jutro sprawdzić i podzielę się moimi w tym temacie spostrzeżeniami.
 • Helpful post
  #5
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  jacekszew wrote:
  dlaczego gdy centrala dostaje sygnał do uzbrojenia przez wejście 82 w stanie gdy jest już uzbrojona to nie działa akustyka w klawiaturze INT SK jak jest włamanie?


  Nic takiego nie stwierdziłem. Może nie zaznaczyłeś w opcjach "Sygn.alarmu"
 • #6
  jacekszew
  Level 10  
  Poradziłem sobie z tym już dawno,konsultowałem to z satelem,wszystko chodzi ok.Zapomniałem już o tym dawno.Dzięki za okazaną pomoc.