Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter <50ccm - niezawodny w przyzwoitej cenie - co kupić?

CooBi 02 Cze 2013 11:09 2544 7
  • #1 02 Cze 2013 11:09
    CooBi
    Poziom 10  

Witam,
    Moja mama (około 55 lat) jeździła przez większość życia na rowerze, niestety miała wypadek i kolano się do tego nie nadaje.
    Jest więc kwestia kupna skutera lub innego motoroweru (do 50ccm, na dowód os./prawa jazdy kat.B). 30 lat temu śmigała na komarku i ma chęć jazdy ;)
    Najważniejsze cechy to:
    -niezawodność! Oczywiście wiadome jest iż należy wymieniać częsci eksploatacyjne, przeglądy etc., ale chodzi o porządny sprzęt.
    -spalanie, nie za wysokie, zakładam jednak iż ogólnie skuterki spalają nie za duże ilości benzyny.
    -kultura pracy, skuter to skuter ale jednak, jak się słyszy na ulicy te kosiarki z 500 metrów... to nie jest przyjemne. Pewnie jest to kwestia tłumika jednak osobiście się na tym nie znam.

Myślałem nad jakimś używanym Piaggio Vespa.
    Budżet dość ruchomy, wiadomo - im taniej tym lepiej.
    Przyjemnie by było do 4000-5000zł za sprzęt używany, jeśli jednak za przykładowe 6500zł można dostać skuter zupełnie innej klasy, to to również wchodzi w grę.

Równie istotne pytanie - na co zwracać uwagę przy szukaniu skuterka (jakie parametry - przebieg? ile to dużo, ile to mało).
    Oraz na co zwrócić uwagę przy ew. oględzinach na miejscu.
    Pozdrawiam<
    Dominik

0 7
  • #2 02 Cze 2013 15:09
    krocze
    Poziom 25  

Przede wszystkim omijaj skutery ze zdjętą blokadą prędkości, ponieważ będą już zajechane przez młodzież, ale w kwocie 6500pln możesz dostać nowy, dobry skuter i raczej taką formę zakupu proponowałbym. Co do modelu nie wypowiem się, bo dziś większość w Chinach robiona.
    Na pewno ktoś, kto się na nich zna zajmie głos w temacie.

0
  • #3 02 Cze 2013 16:44
    Hucul
    Poziom 39  

Ja mam inne zdanie ;) Za takie pieniądze kupimy nowy, tandetny plastik dla dzieci. Wśród używanych można spokojnie znaleźć jakiegoś włoskiego lub japońskiego klasyka, nie zajeżdżonego przez dziecko.
    Przy kupnie trzeba zwrócić uwagę na stan ogólny, podobnie jak w samochodzie - im mniej przeróbek, tuningów i świecidełek, tym lepiej. Przy dobrych markach można spokojnie przejeździć 20 tysięcy bez awarii, kupując nowego za mniej niż 5000 możemy mieć pewność, że tyle nie da rady.

0
  • #4 02 Cze 2013 23:02
    CooBi
    Poziom 10  

dzięki bardzo za odpowiedzi.
    Mam jeszcze jedno pytanie w tym temacie - pojemność.

Matula mieszka na terenie mocno górskim (mocne podjazdy).
    Czy taki skuterek nie zajedzie się przy wspinaczce 2km przy sporym nachyleniu i z obciążeniem +70kg?
    Pojemność budzi dużą dozę nieufności. z drugiej strony prawo jazdy A1 raczej są poza zasięgiem ze względu na niesprawną do końca nogę (grupa inwalidzka) a co za tym idzie badania lekarskie.

0
  • #5 03 Cze 2013 01:01
    krocze
    Poziom 25  

Jeździłem kiedyś na urlopie wypożyczonym skuterem (przypuszczam, że tanią chińszczyzną) na terenach morenowych i dawał radę, aczkolwiek miał ciężko.

Gdyby nie ta noga, to mógłbyś śmiało kupić matce małego Smarta w automacie i w podobnej cenie jak skuter, a bezpieczniejsze.

0
  • #6 03 Cze 2013 01:02
    CooBi
    Poziom 10  

tu nie chodzi o samochód. Do dyspozycji jest Fiat Panda ;)
    Chodzi o przyjemność i przy okazji pożytek na lato :)

0
  • #7 04 Cze 2013 10:17
    seat88
    Poziom 8  

Ja Ci polecam Nowego Rometa Zetke50.
    Teść sobie kupił, teściowa też jeździ. Pracuje w dość "ekstremalnych" warunkach i daje rade :!: Cena 3600zł więc Twój budżet! Serwisy też wszędzie masz!
    Ja bym kupił to i zdjął później blokade... leci 60km/h aż miło... Polecam.

0
  • #8 04 Cze 2013 11:39
    CooBi
    Poziom 10  

Chodzi bardziej o skuter, a nie motocykl (inne, dużo gorsze ułożenie ciała).

0