Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf III - Nie działaja el szyby i lusterka z przycisku

Marcinek_VW 02 Jun 2013 14:07 3834 16
    Marcinek_VW
    Level 9  
    Witam, długim przeszukiwaniu forum postanowiłem założyć kolejny temat gdyż nie znalazłem nic konkretnego. Chodzi mi o to że szukałem plusa po stacyjce przy samej kostce i poszła mi ręka i zrobiła się spawarka. I od tamtej pory mam takie objawy jak Nie działające lusterka i szyby w tym że oświetlenie szyb z przodu działa z tyłu już nie. Dodam też że szyby też działają ale tylko z kluczyka z przycisku nic nie reagują. Co mogło iść? Bezpieczniki mam wszystkie obadane i nie znalazłem żeby jakiś był spalony, ten nad skrzynką duży zielony tak samo wygląda na cały, ale zaciekawił mnie jeszcze ze razem z tym dużym był trochę mniejszy cały metalowy ze nie widać było w nim druciku i nie wiem od czego on jest. Oraz próbowałem coś wyczytać czy może podczas spawarki uszkodziła się kostka stacyjki i niby wszystko chodzi odpala itp to na el szyby i lusterka nie idzie prą może ktoś coś mi doradzić co mogło się poddać? Spawarka poszła przewodów czarno niebieski z tym grubym czerwonym chyba ale nie jestem pewny czarno niebieski na pewno. Za pomoc polecą punkciki.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    b2d
    Level 15  
    A sprawdź czy dochodzi napięcie do wejścia przełącznika, jeśli dochodzi to znaczy, że przełącznik strzeliło w co wątpie, jeśli nie dochodzi to już chyba sam wpadniesz o co chodzi.
    luka1755
    Level 12  
    Dla pewności posprawdzaj wszystkie bezpieczniki (ew. znajdź bezpiecznik odpowiedzialny za niedziałające elementy), tylko tym razem jakimś testem ciągłości obwodu (np. multimer, w ostateczności żarówka + bateryjka) bo wnioskuję że sprawdzałeś je "na oko".

Tyle na razie z mojej strony.
    b2d
    Level 15  
    A szyby masz z domykaniem automatycznym czy musisz cały czas trzymać palec na przycisku?
    Marcinek_VW
    Level 9  
    Tak prądu nie sprawdzałem na przełączniku, bezpieczniki jak pisałem mam sprawdzone wszystkie ale dla pewności jeszcze raz ich obadam. A co do domykania to nie mam pilota tylko kluczyk i trzymam przekręcony dotąd aż wszystkie zamkną się lub otworzą. Tylko czy szperać w instalacji czy może być tak że pod spawarki poszła kosttka stacyjki? A może to ten bezpiecznik(przekaznik) cały metalowy na skrzynką bezpieczników poszedł? Czy mogę go wyjąc i sprawdzić czy to on broji robioc mostek z kawałka kabelka?
  • Helpful post
    luka1755
    Level 12  
    Nie rób żadnych mostków z kawałka kabelka - gdyby coś tam było nie halo, to mógłbyś przy okazji usmażyć coś innego. Daj znać jak sprawdzisz miernikiem bezpieczniki i przełączniki. Jak tam nic nie zdziałasz to będziemy martwic się dalej.
    User removed account
    User removed account  
    b2d
    Level 15  
    Kolego, nie pytałem o domykanie szyb po zamknięciu auta, tylko o to czy żeby szyba np. cała (się) otworzyła to musisz trzymac palec na przycisku cały czas, czy możesz po chwili puścić i szyba sama otworzy się do końca. Jeśli masz opcję z automatycznym otwieraniem, to możliwe (w tamtych czasach nie bawili się w czujniki w uszczelkach), że mógł też strzelić przekaźnik od tych który nimi steruje. Jeżeli sprawdzisz przewody dochodzace do przełącznika, ewentualnie jeśli masz przekaznik to podaj nam wyniki twoich testów, a przestaniemy wróżyć.
  • Helpful post
    Zico63
    Level 37  
    Kolego b2d: o ile brak znaków diakrytycznych można wybaczyć - to niestaranności (bo brak ich było tylko w części tekstu, poprawiłem) i braku wiedzy o Golfie przy zabieraniu głosu - NIE.
    b2d wrote:
    to mozliwe (w tamtych czasach nie bawili sie w czujniki w uszczelkach) ze mogło też strzelić przekaźnik od tych który nimi steruje.

Tam NIE MA przekaźnika; każdy z silniczków to osobny zespół ze swą "logiką".
    Kolego Marcinek_VW: Są światła cofania? Jak i ich nie ma - bezpiecznik 14, tylko dokładnie!
    Podświetlenie przednich przycisków idzie z "linii" ogólnych podświetleń, podświetlenie tylnych - z "linii zapłonu", stąd też różnica w działaniu; i tego napięcia brak. Czyli bezpiecznik lub upalony któryś z przewodów koło skrzynki bezpieczników lub na wejściu do niej. Zniszczenie dalej nie wystąpiłyby wszystkie jednocześnie.
    Marcinek_VW
    Level 9  
    Bezpieczniki przejrzane jeszcze raz i 100% sprawne te w skrzynce na skrzynką już nie przeglądałem bo pod blokiem nie ma za dobrych warunków. Czyli takie rzeczy jak kostka stacyjki se zostawić i iść kabelek po kabelku i szukać napięcia. To jak dam rade to jutro po robocie lecę do znajomego do garażu i będę grzebał dalej z miernikiem bo na pewno poszło jakieś zabezpieczenie kabel raczej nie powinien się upalić. Interesuje mnie tylko kwestia tego bezpiecznika całego metalowego nad skrzynką bezpieczników co jest taki duży 30A chyba i zaraz nad nim cały metalowy za co on odpowiada dodam że rok produkcji golfa to 1994 z silnikiem TDI 90KM.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Marcinek_VW
    Level 9  
    A za co on odpowiada? No i tak jeszcze spytam skro spawarka poszła przy kostce stacyjki to może ona poszła kiedyś tez tak miałem jak kupiłem golfika z plusem po stacyjce wszystko chodziło a radio nie.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Marcinek_VW
    Level 9  
    okej na pewno skorzystam ze schematu
    Marcinek_VW
    Level 9  
    Po długich męczarniach i przegladaniu tematow doszłem do wniosku ze dam zarobić komuś co się tego podejmie na podlasiu w miare rozsądnej stawce
    User removed account
    User removed account  
    Pawcio golfiarz
    Level 1  
    Jeżeli padły szyby, lusterka, światła wstecznego i ogrzewanie tylnej szyby, to bezpiecznik 14 tak jak Ci mówi Zico i koniec kropka. Nie zagladałeś, bo pod blokiem ciemno. Weź latarkę.