Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno samochodu.Kwota około 15tyś.

Rybus85 02 Cze 2013 15:22 5895 38
  • #1 02 Cze 2013 15:22
    Rybus85
    Poziom 23  

Witam.
    Temat wałkowany pewnie...
    Będę w najbliższym czasie zmieniał samochód. Różne opcje wpadały mi w oko. Audi A4 B4-B5, Opel Vectra C, VW Bora, Ford Mondeo MK3 i wiele innych. Miałem już 3 benzyny, teraz diesla. Diesel fajny ale naprawy czasem...Teraz również wahanie między benzyną (ewentualnie dodanie LPG) lub Diesel (najlepiej krajówkę udokumentowaną). Diesla boję się brać właśnie Audi i VW bo to pewnie w 99% kilka razy już świat objechało więc z tych dwóch to tylko PB.
    Obecnie najbardziej skłaniam się ku Mondeo. Bardzo mi się podoba, duże, funkcjonalne auto (na tym też mi zależy).
    Rocznie robię około 30-50tyś. Na dniach urodzi nam się synek, więc pojemność samochodu, bezpieczeństwo i komfort się liczy.
    Diesel w Mondziaku to TDCi 130KM lub 1.8/2.0 PB. Ewentualna dobra instalacja LPG nie będzie sprawiała kłopotu?
    Vectra tylko PB. Audi jest na ostatnim miejscu bo mimo że autko super to znalezienie godnego autka graniczy z cudem.
    Chaotycznie trochę się rozpisałem ale z góry dziękuję za pomoc :)
    Kwota do wydania na sam samochód to około 15tyś

0 29
  • #2 02 Cze 2013 16:45
    krzysiekg7
    Poziom 16  

TDCi to na Twoim miejscu skreślił bym z listy. Raczej nie jest to silnik godny polecenia.

0
  • #3 02 Cze 2013 17:02
    Rybus85
    Poziom 23  

I żadnych argumentów... Wolę TDCi niż ten drugi bodajże na pompie VP44. Ja słyszałem że ten TDCi jest ok o ile się pilnuje jakości paliwa. Miałeś styczność z tym samochodem czy tak słyszałeś? Bo argumentów jak pisałem nic :)
    Ale jak pisałem albo PB albo ON.

Moderowany przez tzok:

Po znakach przestankowych stawiamy spację.

0
  • #4 02 Cze 2013 17:04
    tzok
    Moderator Samochody

Nie wierzę, że to piszę ale proponuje Skodę Octavię II 1.9TDI 90KM... ciężko będzie ale jak dobrze poszukasz to coś znajdziesz. W ogóle auto segmentu C, nie wspominając już o D, które nie jest zajeżdżonym trupem, ciężko kupić za 15zł.
    2.0 TDCi nie jest złym silnikiem, byle nie z początku produkcji, po 2004 już może być. Początkowo był problem z "mielącymi" się pompami CR, z których opiłki uszkadzały wtryskiwacze.

0
  • #5 02 Cze 2013 17:20
    Rybus85
    Poziom 23  

Na Skodę też patrzyłem ale ciężko coś znaleźć. 90KM to trochę mało. No i też na pompie. Mam to teraz w Nissanie i dziękuję :) Skoda fajna, ale nic świeżego nie wnosi. Brzydki środek no i z zewnątrz nic takiego. Skoda mi się podoba ale w nowej budzie a to już nie ten budżet.

0
  • #6 02 Cze 2013 17:31
    bajeczny88
    Poziom 26  

1. Audi B5 - cieżko będzie znaleźć auto w tym wieku bez przygód na drodze i z licznikiem bez ingerencji. Jeśli taki będzie to powinien mieć minimum 250-300 tys. Tutaj polecam 1.9 TDI 90hp.
    2. Audi B6 - za te pieniądze nic sensownego nie kupisz.
    3. Vectra C - duże i przestronne auto, jak dobrze poszukasz można dostać fajną wersję. Nie wiem czemu tutaj nie może być diesel, to nie Isuzu tylko włoski JTD. Polecam niewysilony 120 konny agregat.
    4. Zamiast Bory wybrałbym Passata B5 z silnikiem 110hp. Ekonomia i tanie naprawy ewentualne z silnikiem na pompie rotacyjnej. Tak samo jak w przypadku A4 b5 będzie ciężko coś znaleźć.
    5. Mondeo fajne auto, duże. Jeśli chodzi o bagażnik w kombi to czołówka w swojej klasie. Diesel tylko z końca produkcji. Cieżko będzie wybrać coś dobrego do 15 tys.

0
  • #7 02 Cze 2013 17:33
    tzok
    Moderator Samochody

Rybus85 napisał:
    90KM to trochę mało. No i też na pompie.
    Ostatni naprawdę trwały i bezawaryjny TDI, a w razie czego w miarę prosty i niedrogi w naprawie...

0
  • #8 02 Cze 2013 20:53
    my41s
    Poziom 32  

A może Toyota Avensis lub Mitsubishi Lancer ( minusem nie najtańsze naprawy)?
    Proponowana Vectra C będzie bardzo fajnym wyborem. Mondeo, chociaż naprawdę godne polecenia, to w tej cenie będzie ciężko...

0
  • #9 02 Cze 2013 21:38
    Rybus85
    Poziom 23  

Mondziaki idzie znaleźć. Mam 4 na oku. Wszystkie krajówki od właścicieli(nie handlarzy) gdzie ceny są właśnie około 14-15k. Roczniki 2004-2005. Benzynę już trudniej bo to roczniki 2002 około a cena podobna :D Więc myślę że nie jest źle. Audi wiem że to jak wygrana na loterii ale ojciec ma b7 2.0TDI i naprawdę fajne autko. Ale ze względu na to co mamy na naszym rynku jest na ostatnim miejscu. Na razie Mondeo,Vectra,Bora(passat masakra oklepane auto-no ito samo co audi-przekręcone liczniki itd...) no i audi. Avensis tylko 2-giej generacji a ceny ma spore,lancer fajne autko też sprawdzałem ale ceny za niektóre klamoty...brak słów :)
    A jak z gazem do Mondka ewentualnie?Bo Vectra ponoć nie ma przeciwskazań ;p

0
  • #10 02 Cze 2013 22:54
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Kolego tytuł tematu jest bardzo mylący...Kupno nowego za 15 tys?

Ja też nie lubię tego, co oklepane i zaproponuję Ci w tej cenie hyundai'a sonatę 3 gen. lub kiłę magentis.
    Jeśli dużo jeździsz, to bierz z trwałymi silnikami V6 i zamontuj gaz. Wygląd ( zwłaszcza w środku) nie powala, ale to bardzo udane samochody w klasie średniej i nie drogie w eksploatacji. Niestety nie ma wersji kombi.
    W tym budżecie brałbym poważnie pod uwagę peugeota 406 z ostatnich lat produkcji z silnikiem 2,0-2,2 16V.
    Trwały i wygodny wóz , silniki benzynowe bardzo dobrze współpracują z LPG, jest sedan, kombi i nawet coupe :D

0
  • #11 03 Cze 2013 09:39
    cefaloid
    Poziom 30  

Rybus85 napisał:
    Audi A4 B4-B5, Opel Vectra C

Rybus85 napisał:
    Kwota do wydania na sam samochód to około 15tyś

Nie ma A4 B4, chodziło Ci o B5-B6 za 15 tys? Cóz...zadbane A4 B6 lub Vectra C nie chodzą po 15 tys zł więc kupisz jakiś ulep.

Natomiast Mondeo jak najbardziej w tych pieniądach jesteś w stanie kupić. Z tym że Zetec i LPG to najlepiej popytać na forum Forda, np tutaj.

Rybus85 napisał:
    lancer fajne autko też sprawdzałem ale ceny za niektóre klamoty...brak słów :)

A osprzęt dowolnego diesla to nie brak słów? Lancer może i ma drogie części ale niekoniecznie musisz je kupować, bo wersja na którą Cię stać to rzekłbym że mało się psuje. I potwierdzam to z autopsji, eksploatacja nie jest droga. Natomiast jesli myslisz o aucie pakownym czy wyposażonym w bajery, to nie Lancer. On wygląda w środku jak by był z lat 80 i takie też ma wyposażenie, zaś pakowność wnętrza jest zaskakująco mała - może nie wystarczyć rodzinie z dzieckiem.

A może np Corolla E12 w kombi? Jako rodzinne auto moim zdaniem wybór fajniejszy jak Bora. Fajniej się nim jeździ, mieliśmy je kiedyś jako auta służbowe (1,6 benzyna) i były wprost nie do zajechania.

0
  • #12 03 Cze 2013 10:05
    cirrostrato
    Poziom 36  

Zdania nie zmienię: Mazda626 2.0D kombi z końcowej produkcji (czyli 2001r) po lifcie, dość trudno kupić zadbaną (ale niektóre z rocznika 2000-2001 na Allegro wyglądają zachęcająco), nie przejmuj się początkami korozji tylnych nadkoli (zalać olejem od środka i olać sprawę, przecież kupujesz ,,nowy'' nienowy), części/zamienniki tanie jak barszcz a naprawy też tanie bo proste, na liczniku mam 206tys. (chyba nawet realne ale głowy nie dam) i praktycznie zero problemów, kilka lat temu syn kupił do wożenia wózka mojego pierwszego wnuka a teraz przejąłem ja. Autko trochę nudne, lejesz diesela (max 6,5l/100km), nic nie cieknie (no, ostatnio wymieniłem wszystkie amortyzatory, prawe się ,,pociły''), miło się prowadzi, nic nie skrzypi....ja najchętniej kupił bym nierejestrowaną w kraju, z opłatami i przeglądem (rozrząd na początek plus olej i filtry) powinieneś się zmieścić w 10-12tys. a chyba nawet niżej.

0
  • #13 03 Cze 2013 14:05
    wedsew
    Poziom 15  

W tej kwocie zapomnij o Audi. Nie dość że auta nie są super, to za 15 tys. nie dostaniesz niczego godnego uwagi, a późniejsze naprawy Cię zeżrą z kopytami. To samo się tyczy VW i Skody. Nie warto sobie zawracać głowy tymi autami.
    Mondeo TDCI omijaj z daleka, osprzęt Delphi to gwarantowane kłopoty. Dopiero silniki oparte o Denso są godne uwagi, ale nie w tym zakresie cenowym.
    Vectra C? Może być, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE z silnikiem 1.9 CDTI. Reszta to szukanie kłopotów.
    Mazda 626 to znakomita propozycja, ale nie z dieslem. Mazdy mają świetne silniki benzynowe, diesle słabe.

Z innych propozycji godnych rozważenia to Lancia Lybra (benzyna lub diesel, bez znaczenia - wszystkie silniki są bardzo dobre), Fiat Stilo, może nawet na Lineę wystarczy? Peugeot 406, Honda Accord VI. Dobre i bezproblemowe auta.

0
  • #14 03 Cze 2013 16:37
    cirrostrato
    Poziom 36  

wedsew napisał:

Mazda 626 to znakomita propozycja, ale nie z dieslem. Mazdy mają świetne silniki benzynowe, diesle słabe.
    Przez pięć lat miałem 626 2.0D sedana, przesiadłem się na kombi bo ciut w lepszym stanie, sedan miał gwarantowane 285tys. i niedługo (wg mojego dobrego serwisanta) potrzebował na spokojnie zajrzeć do turbiny. Paru kolegów ma 626 w benzynie to już chyba do śmierci (nie autka..) będą tymi cudami jeździć.

0
  • #15 03 Cze 2013 17:23
    Rybus85
    Poziom 23  

Kurcze nie wiedziałem że Lancia Lybra taka tania :D Najdroższa w Wlkp jest za niecałe 10k. No ale nigdy nie miałem styczności z tymi autami, więc nie wiem czy traktować to jako bardzo fajną alternatywę... :)
    Jak z ewentualnymi częściami do Lancii(dostępność,zamienniki,ceny)?
    Wracając do Mondka jak z tym gazem do silników 1.8 125KM lub 2.0(ciężko coś znaleźć...) bo nikt na razie ani słowa na ten temat.
    Znajomy z pracy ma Vectre 1.9 CDTI i zadowolony.Licznik ma cofnięty na około 170tyś(realnie okazało się że ponad 250tyś) ale zadowolony.Robił tylko na razie przez dwa lata pierdoły i moduł CIM(czy jak to się piszę ;p )

0
  • #16 03 Cze 2013 18:35
    matieus
    Poziom 10  

Poszukaj Mondeo w benzynie i sam zagazuj. 1.8 to trochę muł [chyba, że jeździsz spokojnie]. Najlepiej pomyśl nad 2.5 V6. W mieście spali sporo, ale już na trasie na szóstce spokojnie można zejść poniżej 10 litrów lpg. Te silniki dobrze znoszą gaz jeśli instalację zakłada ktoś kumaty.

0
  • #17 03 Cze 2013 19:01
    Rybus85
    Poziom 23  

Wiadomo że jakiemuś Włodkowi do szopy żadnego samochodu nawet na zmianę koła nie dam. Słyszałem że dobre chłopaki od gazu są w Swarzędzu(mam jakieś 10-12km) i we Wrześni(jakieś 20km). Też wolałbym sam zagazować, bo wiem gdzie, kto i co mi w razie czego robił. A kupić można różnie. 1.8 125KM nie ma tragedii. A znaleźć coś ciekawego powyżej 1.8 tragedia.Jest jedno ST,ale coś nieciekawe,a drugie z padniętą uszczelką. Teraz mam Nissana Almerę 2.2Di 110KM i trochę mało(taki osiołek,leję i jeżdżę...2 lata prawie 100k zrobiłem), więc 125KM nie będzie źle ;p Nie jestem piratem co po mieście i wioskach lata po 90km/h, ale na trasie nie tarasuję drogi. Teraz zresztą mały się urodzi to dla mnie ilość koni jest sprawą naprawdę mniej istotną. Nie chcę nic poniżej 110KM i tyle...Ale jakby trafić ładny 2.0 albo V6 to na pewno nie będę się zastanawiał ;)

0
  • #18 03 Cze 2013 19:17
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

Żeby już nie zakładać drugiego tematu może i mi się przyda i koledzy który zakładał temat.Co myślicie o volvo v40 i skodzie benzyna +lpg,ale motor 1,8?Czy warte są te samochody uwagi?Też szukam auta do tej kwoty

0
  • #19 03 Cze 2013 19:50
    Rybus85
    Poziom 23  

Volvo też fajne,ale nic ciekawego nie ma. Rozglądałem się za S40,S60 i właśnie V40. Kolega z pracy ma V40 na ładnym wyposażeniu w dieslu bodajże 1.9 TDI i zadowolony. 3 lata z 50-70tys i robił rozrząd,jakieś pierdoły i zawieszenie z 2 razy bo mówi że kiepskie na nasze najwspanialsze drogi ;)

0
  • #20 03 Cze 2013 20:17
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

Na pewno tańszy koszt niż w b5 bo już wymieniałem całe,koszt zamienników ok 600-700zł,a volvo chwalą 1,8 ponoć silnik t4(chyba że się mylę) dobrze się gazują a na diesle też aż tak nie narzekają

0
  • #21 03 Cze 2013 20:52
    Rybus85
    Poziom 23  

Z T4 jest jeden problem. Zaje..fajny silnik ale w razie czego trzeba mieć dobrze ogarniętego mechanika. Trochę kiedyś szukałem na temat tego silnika właśnie. Idzie pięknie jakby miał wyrwać fotel kierowcy tak ciśnie i nie jest nawet łakomy. Po sporej lekturze na forum lpg-forum okazało się że gaz można założyć wszędzie. Warunkiem jest dobrze dobrana i wyregulowana instalacja u dobrego gaziury. Pilnować trzeba ponoć tylko luzu zaworowego i ponoć jest git ;) Sporo instalatorów i ludzi z warsztatów którzy w tym siedzą od lat się tam wypowiadało, więc ściemy raczej nie ma. Nic, jeszcze trochę poczytam, popytam, czekam za pogodą na umycie mojej czarnulki i zmiana. Potem polowanie na to co akurat będzie warte moich pieniędzy. A z tego co sprawdzałem to Vectra z silnikiem 1.9 CDTI to nie ten przedział cenowy :( A co z silnikami benzynowymi 2.2?

0
  • #22 03 Cze 2013 21:29
    matieus
    Poziom 10  

u mojego znajomka w V40 ostatnio poszły panewki. Trzeba patrzeć na stan konkretnego egzemplarza. Nawet najlepszy silnik można zajeździć.

0
  • #23 04 Cze 2013 07:28
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

A co myślicie o skodzie?

0
  • #24 04 Cze 2013 10:09
    seat88
    Poziom 8  

Wydaje mi się że skoda to bardzo ciekawa propozycja. Z tego co wiem są w ocynku. Starsze wersje silnikowe są dobre i stosunkowo tanie w naprawie. Nie polecałbym Vektry C. Niby wizualnie z zewnątrz ładne autko, ale pozatym to jest tragedia. Kiepskie wnętrze, sieedzi się jak na wozie... twarde siedzenia... na karoserje szybko wchodzi rdza, a i o silnikach w nowych oplach (vectra i astra szczególnie) słyszałem wiele złego. Ja oplów nie polecam. To już lepiej to Volvo V40, golf4 lub passat b5, seat leon w tej cenie...

0
  • #25 04 Cze 2013 10:43
    Rybus85
    Poziom 23  

Tylko nie oklepane, najbardziej zjeżdżane i przekrecane golfy i Passaty. Golf dla mnie jest mały i tandetny a passat najbardziej poszukiwany i przez to już predzej wygram w totka niz kupisz dobrze.Sory za brak polskich znakow ale na telefonie piszę w pracy na szybko.Znam kilka osob ktore maja Vectre C ale robia malo kilometrow zeby brac ich zdanie pod uwage.Ale zadowoleni sa

0
  • #26 04 Cze 2013 14:01
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

Skoda na pewno ma ocynk bo jest zbudowana na podzespołach vw,chodzi mi jak o silniki głównie benzynowe czy też są one z vw

0
  • #27 04 Cze 2013 15:33
    wedsew
    Poziom 15  

Jeśli Skoda to tylko Octavia 1 z dowolnym silnikiem lub Octavia II z 1.6 MPI. Reszta silników jest bardzo słaba.
    Ogólnie wszystkie VW, Audi, Seaty i Skody to kiepskie auta i nie warto sobie nimi głowy zawracać.

A postawienie wyżej Passata B5 od Vectry C - cóż, byłby z tego świetny skecz kabaretowy.

0
  • #28 04 Cze 2013 16:12
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

Powiedz na jakiej podstawie sądzisz,że wszystkie silniki vw/skody i seata są słabe jak to te same silniki,i tdi 90 i 110km nie są aż takie awaryjne

0
  • #29 04 Cze 2013 16:50
    wedsew
    Poziom 15  

kajoj6661 napisał:
    Powiedz na jakiej podstawie sądzisz,że wszystkie silniki vw/skody i seata są słabe jak to te same silniki,i tdi 90 i 110km nie są aż takie awaryjne

Czytaj uważnie. Octavia 1 jest OK. Octavia 2 ma tylko jeden dobry silnik, 1.6 MPI. Każdy inny, czy to TSI, czy TDI to jeżdżąca mina. Nawet 1.9 TDI, którym tak się większość zachwyca, w tych rocznikach to już jest naprawdę ponury żart VW, a nie silnik.

0
  • #30 04 Cze 2013 21:36
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Rybus85 napisał:
    Tylko nie oklepane, najbardziej zjeżdżane i przekrecane golfy i Passaty.

Pisałem Ci o sonacie. Poczytaj o tym aucie i popytaj mechaników, będziesz pozytywnie zaskoczony.
    Polacy w wiekszości umieja sie kierować owczym pędem i kupują to co ma sąsiad, bo to musi być dobre... A kupno auta nieco ( dla nas egzotycznego) powoduje paniczny strach- bo gdzie kupie części ... Dzieki temu lekowi i owczemu pędowi można kupic coś dobrego i nie koniecznie przewartościowanego, dlatego, ze made in germany...
    Za 15 tys kupisz nietuzinkowe efektowne i eleganckie za razem MG ZT (ZTT kombi) z dobrym zawieszeniem i silnikiem diesla ze stajni BMW, lub nowoczesnym slinikiem benzynowym V6 190KM. Jest to sportowy klon rovera 75, ale bez głupkowatych chromów i pseudodrewna z plastiku.
    Wiadomo, że taki MG bedzie droższy w utrzymaniu niż octavia z "super" silnikiem 1,6 105KM :D , ale coś za coś- nie pomylisz go z zadnym innym autem na parkingu, bo to będzie jedyne auto w małym mieście.
    http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://fli...OuUemgLoOhtAblroGAAg&ved=0CEQQ9QEwAg&dur=1002

0