Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gestetner FAX4430FN - Błąd 0541H

02 Cze 2013 16:20 1119 4
 • Poziom 2  
  Trafił do mnie fax Gestetner 4430FN (bliźniaczy do modelu Ricoh 3310le) z wyłamanymi osiami kierownicy papieru w fuzerze. Zaznaczyłem na rysunku poniżej na czerwono.
  Gestetner FAX4430FN - Błąd 0541H
  Udało mi się to skleić przy użyciu poxipolu i spinaczy :)
  Po zmontowaniu i uruchomieniu na wyświetlaczu pojawił się napis wezwij serwis i błąd 0541H. W serwisówce odnalazłem jego znaczenie: problem z termistorem. Rozebrałem urządzenie jeszcze raz i okazało się, że zapomniałem podłączyć zasilanie lampy. Podłączyłem wszystko ponownie i ponownie ten sam błąd.
  Powstaje pytanie czy poprawne wykonanie połączeń powinno zlikwidować błąd, czy należy skasować go w trybie serwisowym (jak)? Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby termistor lub lampa uległy uszkodzeniu w trakcie wykonywania powyższych czynności, zwłaszcza, że nie ruszałem części fuzera z wałkiem grzejnym a tylko tej z wałkiem dociskowym.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Tak jak każdy błąd pieca w ricoh należy skasować z poziomu serwisu.
  Wchodzisz w kody 5-810 wpisujesz "1" i trzymając wciśnięty przycisk półtony naciśnij ok. Jeżeli wszystko będzie dobrze to maszyna się podniesie jeżeli coś jest źle to znowu pokaże błąd
 • Poziom 2  
  Janusz.P napisał:

  Wchodzisz w kody 5-810

  No właśnie jak to zrobić? Wchodzę w tryb serwisowy i mam coś takiego:
  Code:

  [Service P-Mode] No._
  1 Copy 2 Fax 3

  i co dalej?
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  dalej wchodzisz 1 copy i 5-810 i dalej tak ja k pisałem
  " 2" to wchodzisz w ustawienia parametrów faksu a "3" do ustawień drukarki ale masz ją nie zainstalowaną to nie ma napisu na wyświetlaczu
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedź. Już zresetowałem i maszyna działa. Zasugerowałem się tymi dwoma możliwościami: kopiarka lub fax, a wydawało mi się, że resetowanie błędów fusera dotyczy całej maszyny - nie tylko kopiarki. Przede wszystkim jednak dziękuje za uświadomienie mi, że nie wystarczy poprawnie podłączyć wszystkie wtyczki, ale trzeba też skasować błąd w trybie serwisowym.