Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kocioł zasypowy na węgiel i drewno?

onbrzeg 07 Jun 2013 11:55 26688 39
    wnoto
    Level 34  
    Obecnie sporo się mówi o CO2 i efektywności energetycznej , dopłatach do wiatraków itp.
    A tu ... jednym pdf-em można zrobić kolosalne zmiany bez nakładów !!!!

(przepraszam za off-top , ale myślę ża warto było)
    onbrzeg
    Level 9  
    a Jaki piec poleciłbys na te ok 200 m-220m bo planuje jeszcze zrobic pokój w przyszłosci
    User removed account
    User removed account  
    onbrzeg
    Level 9  
    wiekszosc jest 30 cm chociaz sa pokoje ze maja 25 cm a cały dom w sensie dół bez ocieplenia sam mur 40 cm.
    User removed account
    User removed account  
    spokes
    Level 2  
    Witam, a co sądzicie o kociołkach PEREKO Ksw Prima (pod kątem palenia drewnem)?
    User removed account
    User removed account  
    onbrzeg
    Level 9  
    Dzisiaj gadałemz kolega który ma piec DrewMet MJ-2 co o tym myslicie? on jest bardzo zadowolony
    User removed account
    User removed account  
    SAWEK101
    Level 31  
    Witam, troszkę odgrzeję kotleta, tak mówicie o tych dolniakach i zachwalacie ale ja nie widziałem jeszcze dobrego małego dolniaka 20kw lub mniej, więcej z nimi problemów niż korzyści, mówicie że mniej zużywają paliwa i mniej dymią chyba w teorii? , troszkę kotłów już przerobiłem i moi znajomi i niestety ale proste wygrywa, czyli np zwykły defro z miarkownikiem spala mniej niż jakieś tam dolniaki z dmuchawami i innymi cudeńkami, właśnie uruchomiłem atmosa dc i widzę że to też cudo nie jest pod względem prostoty użytkowania / wymierne korzyści dla użytkownika, nie jestem przekonany czy inwestycja się opłaciła mimo tego że zrobiłem to za ok 50% i niestety nie każdy z nim (atmosem) wytrzyma :D