Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Bascom][Atmega] - Błędne interpretacje chr(),inkey()

Ciołek30 02 Cze 2013 17:42 1008 3
  • #1 02 Cze 2013 17:42
    Ciołek30
    Poziom 9  

Witam,

Komunikuje się miedzy dwoma atmegami i gdy używam (Atmega8) Print #1 ----> Input #2 (Atmega16) jest wszystko ok ale gdy próbuje zrobić (Atmega8) Print #1 ----> inkey(#2) (Atmega16) to wywala śmieci.

Chce wysłać pojedynczy znak np M wysyłam jako chr(77), a zamiast tego wyczytuje inne znaki.

Gdy używam inkey(#2) ale wprowadzam z terminala jest wszystko ok.

Czy trzeba coś specjalnie skonfigurować ??

Próbowałem już

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kończyć
    lub

Korzystam z programowego Uart-u, sprzętowy jest wykorzystywany do czegoś innego

0 3
  • #2 04 Cze 2013 01:06
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Taktowanie µC w obu przypadkach musi być stabilnie i zbliżone częstotliwością.

0
  • #3 04 Cze 2013 09:37
    pier
    Poziom 23  

A ja dodam jeszcze że kontrolery muszą być traktowane z odpowiednich kwarców w zależności od prędkości transmisji. Zobacz Sobie tabelę błędów Uart w zależności od zastosowanego kwarcu.

0
  • #4 04 Cze 2013 14:02
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

pier napisał:
    A ja dodam jeszcze że kontrolery muszą być traktowane z odpowiednich kwarców w zależności od prędkości transmisji. Zobacz Sobie tabelę błędów Uart w zależności od zastosowanego kwarcu.
    Nie ma takiej potrzeby, wystarczy, że taktowanie będzie praktycznie identyczne i nastawy USART takie same. Do niczego nie jest w takim wypadku potrzebne precyzyjne ustalanie prędkości transmisji w/g tabelki. Tabelka się przydaje w przypadku komunikacji z niezależnym układem.

0