Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

26LG300C - Uszkodzenie po wgraniu firmware - usunięcia Serwis HD

iwi1 02 Cze 2013 22:03 2613 2
  • #1 02 Cze 2013 22:03
    iwi1
    Poziom 17  

Witajcie.
    Mam 4 takie TV 26LG300C.
    Zakupiłem moduły Neotion NP4 i Moduły działają, ale lata po ekranie napis "serwis HD"
    Więc ściągnąłem firmware z tego wątku od m.in 26LG3000 i zaktualizowałem TV.
    Przy firmware było napisane że
    THE LATEST SOFTWARE FILE FOR 32LG5000, XXLG2000, XXLG30**
    Telewizor zaktualizował się poprawnie w polu Diagnostyka pojawił się taki ekran
    więc dałem wyszukaj kanały i po znalezieniu okazało się że nie działa głos.
    Niestety TV teraz nie działa poprawnie - poza głosem zaraz po włączeniu pojawia się na ekranie zebra i dodatkowo zauważyłem że o ile pilot działa poprawnie to przyciski na obudowie TV są teraz niewłaściwie przypisane. Powinno być OK, Menu, Input, a jest Menu, Input, Input. Telewizor można przeprogramować z powrotem ale nie mam do niego firmware oryginalnego.
    Poniewaz napis "serwis HD" i tak jest nie do zniesienia zaryzykowałem z drugim TV drugim firmware z tego samego wątku tym 4,2MB
    No i okazało się że nie zadziałał i dlatego piszę, a dodatkowo drugi TV po uruchomieniu pokazuje jakieś plamy, które potem rozjaśniają się aż do białości i tak pozostaje. TV reaguje na wyłączenie z pilota więc płyta działa, tylko ekran nie wyświetla.

Ponieważ te TV mają złącze RS232 to pytanie - skąd pobrać firmware oraz jak je wgrać przez tego RS232
    W service manual od 32LG3000 oraz 26LG3000 baudrate jest ustawione na 115200
    Natomiast w 26LG300C w ustawieniach TV w Menu baudrate jest ustawione na 9600.
    W modelu 26LG3000 zalecają użycia programu MTKTool
    W modelu 32LG3000 zalecają użycia programu ISPTool (MStar ISP)

0 2
  • #2 04 Cze 2013 14:07
    iwi1
    Poziom 17  

Widzę, że ten model telewizora hotelowego jest coś mało popularny.

Udało mi się na jednym TV uzyskać tryb Expert Mode do wgrania firmwaru - tylko ciągle nie mam co wgrać.

Ale mam inne pytanie - czy jest możliwość przegrania z dobrego TV firmwaru do tego TV ze złym (odczytać czymś flasha i zaprogramować bezpośrednio drugi TV)?

WIększość sprzętów komputerowych ma możliwość backupu starego softu, ale tutaj nawet w trybie Experta nie widzę takiej możliwości.

Po podłączeniu przez RS232 do TV terminal jest zablokowany. Nie można nic pisać natomiast odpisuje co się dzieje z TV.
    Oto efekt co się dzieje podczas aktualizacji softu. Niestety ciągle nie mogę znaleźć do tego modelu.

Dodatkowo znalazłem instrukcję serwisową od modelu 26LG3000.
    Link w której jest opisanych parę sposobów podłączenia się do TV.

Przestawiłem baudrate w TV na 115200 odpaliłem MTKtool i dałem backup softu - żeby zgrać z TV na dysk.
    Niestety otrzymuje taki komunikat

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #3 06 Cze 2013 00:19
    iwi1
    Poziom 17  

Witajcie ponownie.
    Programowanie poprzez złącze VGA nie wyszło, ale za to z dobrego TV wylutowałem EEPROM i wprogramowałem do tego z uszkodzonym firmware i TV ruszył.

Dodatkowo informacja. Firmware 3.49 to załączone nie ma błędu z napisem "SERWIS HD" biegającym po ekranie.
    Wiec wszystko działa i buczy jak powinno.
    Zamykam temat i pozdrawiam wszystkich.

2