Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalny układ wł/wył i regulujący głośność urzadzenia

02 Cze 2013 22:04 1266 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Posiadam głośniki Creative 5.1 i mają jedyną wadę a mianowicie nie mają pilota. I tu jest moje pytanie czy dało by radę wbudować układ który będzie włączał i wyłączał urządzenie a także regulował poziom dźwięku, oczywiście wszystko zdalnie. Głos reguluje się potencjometrem w jednym z głośników, włącznik jest zaraz nad regulacją. Jeżeli temat znajduje się na nieodpowiednim forum proszę o przeniesienie. jeśli będą potrzebne dodatkowe info jestem codziennie na forum więc postaram się szybko odpowiedzieć.
  • Poziom 10  
    Chodziło mi tylko o sam układ który w miarę możliwości można podłączyć zamiast guzika wł/wył i zamiast pokrętła od vol.
    Może rozbuduje swoją myśl. Włącznik miał by działać na zasadzie impulsu z pilota który po prostu zamknie lub otworzy obwód. A jeżeli chodzi o regulację głosu to może jakiś sposób na podłączenie się pod potencjometr albo mały układ który zastąpi potencjometr a będzie miał takie samo działanie. Mam nadzieję że ktoś zrozumie mniej więcej o co mi chodzi. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Jeżeli Kolega chce "bardzo prosto", to trzeba zrobić sobie sterowanie za pomocą przewodów.
    Bezprzewodowo, to prosto nie będzie, gdyż trzeba zbudować tor sterowania np. na podczerwień, a więc nadajnik i odbiornik z odpowiednio kodowanymi przesyłanymi sygnałami. Każdej komendzie musi być przyporządkowany odpowiedni kod, w tym konkretnym przypadku muszą być co najmniej 4 komendy.
    Jeżeli nie chce się bawić w kodowanie, to conajmniej 4 tory przesyłowe, przesylające po jednej komendzie.
    Radzę przystosować zdalne sterowanie od jakiegoś starego telewizora, a więc pilot i procesor sterujący z tego telewizora, a najlepiej zakupić gotowe kilku kanałowe zdalne sterowanie.