Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung GT-S5330 (wave 533) - nie działa dotyk

adam1581 02 Jun 2013 23:16 6444 7
    adam1581
    Level 12  
    Witam

Mam problem z wyżej wymienionym telefonem (Samsung Wave 533) . Problem jest taki, nie działa dotyk. Telefon najprawdopodobniej jest po zalaniu. Sam wyświetlacz działa, telefon się włączy itd ... Niestety po telefonie mogę się poruszać tylko i wyłącznie poprzez klawiaturkę, bo dotyk nie działa .
    Pytania:
    1. Muszę wymienić cały wyświetlacz czy jest "coś" co odpowiada za dotyk w Tym telefonie?
    2. Jakie są koszta tej że naprawy ? Nie chcę być wyrolowany w balona przez człowieka który zajmuję się takimi naprawami ... Ponieważ część można czasami kupić powiedzmy za 20zł a ten ktoś weźmie 100zł :)

Pozdrawiam
  • Helpful post
    AB47
    Level 27  
    Może być uszkodzony dotyk lub taśma. Musisz najpierw wymienić dotyk. Najprawdopodobniej to wystarczy. Jeśli nie to wymień taśmę.
  • Helpful post
    marek216

Level 43  
    adam1581 wrote:
    . Jakie są koszta tej że naprawy ? Nie chcę być wyrolowany w balona przez człowieka który zajmuję się takimi naprawami ... Ponieważ część można czasami kupić powiedzmy za 20zł a ten ktoś weźmie 100zł

Uwielbiam takie komentarze.
    Ten człowiek weźmie pieniądze za to że:
    - potrafi to rozebrać bez uszkodzenia
    - płaci podatki
    - ma części na podmianę
    - zna sprawdzonych dostawców
    - ma na utrzymaniu firmę

A teraz konkretnie:
    Cena części jest różna i zależna od jakości. Jeśli serwis nie montuje najtańszej chińszczyzny to jest drogi - ale wiadomo że szanuje czas klienta bo ten nie będzie biegał z reklamacjami.
    Jeśli źle wykonasz diagnozę to kupisz nie to co potrzebujesz i zostanie ci to leżeć na regale - głupio wydana kasa podnosząca koszt Twojej samodzielnej naprawy.
    adam1581
    Level 12  
    marek216 wrote:

Ten człowiek weźmie pieniądze za to że:
    - potrafi to rozebrać bez uszkodzenia
    - płaci podatki
    - ma części na podmianę
    - zna sprawdzonych dostawców
    - ma na utrzymaniu firmę

Ten człowiek (komu daje):
    - potrafi oszukać/okraść człowieka (niestety jest to jeden z niewielu "fachowców" u mnie w miasteczku :P)
    - potrafi niezbyt sprawnie złożyć komórkę (ale to akurat każdemu może się zdarzyć ... zapomnieć coś w środku przykręcić :P)

Nie chciałbym zostać przez niego wyrolowany co do kosztów rozkręcenia komórki ... Zapewne nie jeden forumowicz dawał komórkę do naprawy lub sam takie naprawy oferuje ...
    tino2003
    Admin of GSM Group
    W takim układzie najtańszym rozwiązaniem będzie telefon do wróżki, która na odległość poda diagnozę.
    Na forum owszem mogę napisać, że wystarczy wymienić dotyk, ale jak okaże się, że to jednak nie pomoże, to wtedy zostanę nazwany oszustem, gdyż kupisz dotyk i popadniesz w koszty. :D
    adam1581
    Level 12  
    Załóżmy, że poszedł ten dotyk w tej komórce ... Wszystko inne jest całe oprócz tego dotyku . Ile maksymalnie można za coś takiego zapłacić, bo nie 200zł ...
    marek216

Level 43  
    adam1581 wrote:
    Ile maksymalnie można za coś takiego zapłacić, bo nie 200zł ...

Zakładając 125 + wysyłka za części
    http://www.emobilen.pl/ekran-dotykowy-samsung-s5330-wave-533.html

200 zł nie jest wygórowaną ceną.

Widziałem już sprzęt po samodzielnych naprawach gdzie przy wymianie dotyku uwalono LCD lub nawet płytę.
    Decyzja o oszczędnościach zależy od Ciebie.
    adam1581
    Level 12  
    Telefon naprawiony :) Kosztowało mnie to 50zł więc nie jest źle :) Okazało się, że to taśma poszła dziękuje za pomoc :)