Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP-Pavilon DV6715 - po rozebraniu i czyszczeniu nie działa ładowanie

03 Cze 2013 09:43 1719 12
  • Poziom 9  
    Witam, może ja też się dowiem, co mogłem pomylić przy składani. Rozebrałem swojego laptopika, jak zalałem klawiaturę wodą z sokiem, ale momentalnie dałem go do góry nogami i na grzejnik. Wszystko działało, ale klawiatura się kleiła, więc postanowiłem rozebrać całego i wyczyścić.
    Po czyszczeniu poskręcałem i teraz już z dwa miesiące wszystko hula oprócz ładowania. Co mogę sprawdzić, ew. naprawić, żeby ładowanie działało?
    W miarę możliwości proszę o odpowiedzi poparte zdjęciami.

Pozdrawiam,
    genek
  • Spec od komputerów
    Potrafisz wykonać pomiary na płycie?
    W jaki sposób płyta była czyszczona?
  • Poziom 9  
    witam zakupiłem miernik i prosze teraz o najlepiej zdjęcia w których miejscach moge dokonac pomiarów napięc

Dodano po 1 [minuty]:

ikonka ładowania jak najade na nią wyswietla komunikat "podłączony nie ładuje" a kontrolka ładowania miga. Własnie wyjąłem baterie i włożyłem jeszcze raz na chodzącym topiku i tak zaraz po włożeniu baterii ikonka pokazuje że ładuje przez jakieś pięc sekund a potem znowu że nie ładuje co jestr grane?
  • Spec od drukarek
    Link
    Użyj szukajki.
  • Poziom 9  
    drugi raz zrobiłem to samo z baterią i jak wspomniałem zaraz po włożeniu pokazuje że ładuje jakies pięc sekund potem znowu stoii w miejscu i ze nie ładuje co mam sprawdzić i co zmierzyć (przydało by sie jakies zdjęcie z zaznaczonymi miejscami) z góry wielkie dzieki za każdą pomoc (ale nie typu szukaj!) Pozdrawiam genek
  • Poziom 9  
    Na chodzącym laptopie przy wyjętej baterii zmierzyłem napięcia na złączu bateryjnym i tak:
    między 1najdłuższym chyba(-) a drugim jest3,31V
    1 a trzecim 0
    1 a czwartym 3,31
    1 a piątym 3,31
    1 a szóstym 2,20
    nie bedę sie rozpisywał ile było na kombinacji między innymi stykami ale na trzecim syku licząc od tego dłuższego zawsze było zero czy tak ma być? czy jest coś nie tak z płytą?
    Bo mysle że bateria jest Ok bo jak pisałem wyżej ładować przestało po moim czyszczeniu i ponownym skręceniu laptopa
    Teraz jest tak że jak włoże baterie na chodzącym laptopie to ikonka i dioda świeci ciągle pokazują ze ładuje ,ale trwa to tylko 5 może 8 sekund potem znowu że podłączony i nie ładuje a dioda ladowania zaczyna migać. Prosze pomóżcie.
  • Spec od komputerów
    genek64 napisał:
    Na chodzącym laptopie przy wyjętej baterii zmierzyłem napięcia na złączu bateryjnym i tak:
    między 1najdłuższym chyba(-) a drugim jest3,31V
    1 a trzecim 0
    1 a czwartym 3,31
    1 a piątym 3,31
    1 a szóstym 2,20
    nie bedę sie rozpisywał ile było na kombinacji między innymi stykami ale na trzecim syku licząc od tego dłuższego zawsze było zero czy tak ma być? czy jest coś nie tak z płytą?
    Bo mysle że bateria jest Ok bo jak pisałem wyżej ładować przestało po moim czyszczeniu i ponownym skręceniu laptopa

Podaj oznaczenie płyty i pomiary zgodnie z zasadami.
  • Poziom 9  
    model plyty w moim Hp to: Quanta 30D2
    Motherboard Chipset: Intel PM965 (Crestline-PM) + ICH8M
  • Spec od komputerów
    genek64 napisał:
    model plyty w moim Hp to: Quanta 30D2

Skąd to oznaczenie?
    Odczytaj z laminatu nie programowo.
  • Poziom 9  
    witam rozkręciłem laptopa wymieniłem paste i wyczysciłem układ chłodzenia , zaraz lepiej już tak nie wariuje wentylator i laptop mniej sie grzeje. Co do płyty to widnieje na niej coś takiego: DAOAT 3MB8FO REV:F
    pomierzylem napiecia na innym topiku i podobne wartości to chyba płyta będzie ok! ale z drugiej strony jak go rozkręciłem wtedy do czyszczenia po rozlaniu na klawiature soku i po złożeniu już nie było ladowania więc myślałem że wina płyty bo czy przy wyjmowaniu baterii z uruchomionego laptopa mogła sie owa bateria zepsuć( bezpiecznik czy coś)
  • Spec od komputerów
    genek64 napisał:
    DAOAT 3MB8FO REV:F

Mała poprawka DA0AT3MB8F0 jeśli chodzi o oznaczenie.

genek64 napisał:
    bo czy przy wyjmowaniu baterii z uruchomionego laptopa mogła sie owa bateria zepsuć( bezpiecznik czy coś)

Mogła.
  • Poziom 9  
    a jak dostać sie do bezpiecznika baterii może ktoś ma jakis super sposob na to?
  • Spec od komputerów
    genek64 napisał:
    a jak dostać sie do bezpiecznika baterii może ktoś ma jakis super sposob na to?

Dlaczego od razu do bezpiecznika.
    Podłącz baterię do płyty i podaj napięcia ze złącza.