Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ GH600 - "Zdejmij pokrywe obiektywu"

03 Cze 2013 12:04 3129 5
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie!

Posiadam aparacik BenQ GH600 zakupiony w EURO RTV AGD.

Moj problem polega na tym , ze gdy chce zrobic max. zoom , to wywala mi komunikat : "Zdemij pokrywe obiektywu", zapika trzy razy i sie wylacza.
    I tutaj moje pytanie, czy to wina ustawien, usterka aparatu, czy jakies moje niedopatrzenie, czy moze trzeba dokupic jakis dodatkowy obiektyw?

Prosze o pomoc, i z gory dziekuje ;))
  • Poziom 32  
    Jaki ty dodatkowy obiektyw chcesz kupować do aparatu z niewymienną optyką? Natomiast co do samej usterki to prawdopodobnie przy maksymalnym zoomie pierścienie obiektywu stawiają tak duży opór przy wysuwaniu że soft aparatu definiuje to jako zablokowany obiektyw, np. z powodu założonego dekielka. W tym wypadku prawdopodobnie są zatarte wewnętrzne pierścienie lub przekładnia zooma ma jakąś usterkę. Trzeba rozebrać i sprawdzić ale raczej powinien to zrobić ktoś doświadczony, kto będzie wiedział czego szukać.
  • Poziom 25  
    Aparat na gwarancji, więc po co rozbierać? Nie minęły dwa lata od premiery, a gwarancja na aparat to z reguły dwa lata. Jak rozbierzesz samemu, stracisz gwarancję. Jeżeli nie masz gwarancji, to wówczas podejmuj się prób naprawy.

Dodano po 2 [minuty]:

gajmix napisał:
    Jaki [...] dodatkowy obiektyw [...] do aparatu z niewymienną optyką?

Wiele osób mylnie obiektywem nazywa telekonwerter i pewnie to miał na myśli pytający.

• Poziom 43  
    Na początek pomyśl czy aparat nie został zapiaszczony.
    Zabrudzenie obiektywu jest najczęstszą przyczyną takiego zachowania aparatu.

Nawet jeśli aparat jest na gwarancji, a został zabrudzony to czyszczenie aparatu będzie odpłatne.
  • Poziom 25  
    marek216 napisał:
    Nawet jeśli aparat jest na gwarancji, a został zabrudzony to czyszczenie aparatu będzie odpłatne.

Wpierw trzeba poczekać na opinię serwisu, a nie z góry zakładać, że unieważnią gwarancję, a nawet jeśli unieważnią, to chociaż podadzą ekspertyzę (powód odmowy naprawy). Zdarza się, że serwis naprawi aparat nawet z winy użytkownika. Miło wspominam serwis CCS, co prawda nie foto, ale serwis, który wymienił mi płytę główną w zmoczonym telefonie w ramach gwarancji oraz serwis Minolty w Niemczech, który wyczyścił całe body z piachu i kurzu, wszystko w ramach gwarancji. Zatem należy spróbować, skoro to nic nie kosztuje.
  • Poziom 10  
    Dzieki Panowie, na aparatach kompletnie sie nie znam , aparacik kupiony z miecha temu , w dodatku w RTV EURO AGD, + przedluzylem gwarancje do 3 lat (wersja rozszerzona), tj. od upadkow, zamoczen itp. , wiec raczej nie powinno byc problemu z wymiana.

Jeszcze raz dzieki za checi , pozdrawiam i ZAMYKAM ;)