Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop z amplitunerem - połączenie przez WiFi

przemo091 03 Cze 2013 14:56 3795 1
  • #1 03 Cze 2013 14:56
    przemo091
    Poziom 2  

Witam.
    Chcę połączyć amplituner z laptopem oraz TV.
    Z laptopa chce wysyłać obraz oraz dźwięk (tv internetowa) do amplitunera przez WiFi następnie obraz do TV przez hdmi. Niby wszystko proste tylko w laptopie przez WiFi mam neta i nie wiem czy można jednocześnie odbierać i wysyłać sygnał przez kartę sieciową. A może jest jakiś inny sposób połączenia bezprzewodowego tego tych urządzeń np. bluetooth? Zależy mi na bezprzewodowym wysyłaniu obrazu oraz dźwięku do amplitunera.
    laptop to LENOVO G580
    amplituner w fazie zakupu prawdopodobnie Sony STR-DN1030
    telewizor z wejściem hdmi.
    pozdrawiam

0 1
  • #2 05 Cze 2013 17:15
    anmedia
    Poziom 39  

przemo091 napisał:
    Niby wszystko proste tylko w laptopie przez WiFi mam neta i nie wiem czy można jednocześnie odbierać i wysyłać sygnał przez kartę sieciową.

Proste jest, problemem bedzie sam amplituner i jego konfiguracja. Z pewnoscia do amplitunera bedzie dolaczone oprogramowanie umozliwiajace polaczenie i wybor danego filmu czy muzyki. Samo lacze WiFi nie stanowi zadnego problemu dla polaczenia wiekszosci urzadzen i wpoldzielenie plikow. Bardziej martwilbym sie o szybkosc karty WiFi, ktora moze byc problemem w jednoczesnym przesylaniu filmu z bitrate wiekszym niz 25mbps. Nie moglem nigdzie znalezc informacji o karcie wbudowanej w amplituner.

W innym przypadku budujesz siec DLNA i wyjdzie na to samo, o ile LAN nie bedzie sluzyc tylko do aktualizacji softu w amplitunerze.

przemo091 napisał:
    A może jest jakiś inny sposób połączenia bezprzewodowego tego tych urządzeń np. bluetooth?

No z pewnoscia "bylbys zadowolony". Technika generalnie nie znajduje zastosowania w przesyle AV.

1