Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FATEK B1-CM5 - rozszerzenie rs485 port2 brak komunikacji z PC

pawelko111 03 Cze 2013 15:49 909 0
  • #1 03 Cze 2013 15:49
    pawelko111
    Poziom 12  

Witam!
    Mam problem z uruchomieniem rozszerzenia B1-CM5 ( 1 port rs485 ) do sterownika FATEK B1-24MR.
    Próbuje wysyłać odpowiednie zapytania na port 2 sterownika (Rs485 z rozszerzenia) po protokole FATEK , niestety sterownik nie odpowiada. Takie same zapytanie na port 0 po kablelku służącym do programowania sterownika daje poprawne odpowiedzi.
    Konwerter USB->Rs495 sprawny (avt-530), kupiłem nawet inny (z firmy Meraprojekt)i to samo. Konwertery komunikują się między sobą poprawnie.
    Nie zapala się, też żadna bioda na module CM5, tak jakby nie był włączony.

Czy gdzieś w programie WINPROLADDER ustawia się parametry tego modułu?

Wiadomo, typ protokołu i parametry portu to wiem. Port 2 w winproladder jest ustawiony na 57600, 7bit, even, 1 bit stopu i tak też w programie terminal na PC. Nie działa też na ustawieniu 9600 itd.

Sterownik z lewej strony posiada podłączony moduł analogowe 2wyj/2wej (sprawny) i dopiero do niego podłączony jest CM5.

Dodam, że mam 2 takie moduły i na obu taki sam efekt. Więc albo oba uszkodzone, albo problem tkwi w czymś innym.

Ogólnie, chciałbym odpytywać sterownik o parametry wejścia analogowego po rs485 po protokole FATEK, tak jak to można robić na porcie 0. Port 0 sterownika będzie podłączony do HMI Wientek.

Bardzo proszę o pomoc.

0 0