Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p - Tuning mechaniczny i optyczny

Alchemic1997 03 Cze 2013 17:29 3945 4
  • #1 03 Cze 2013 17:29
    Alchemic1997
    Poziom 1  

Witajcie drodzy użytkownicy owego forum. Tak więc właśnie robię prawo jazdy kat. B1 i chcę kupić Fiata 126p. Na wstępie proszę o nie pisanie komentarzy typu: "Poczekaj sobie 2 lata i zrób normalne B". Z góry dziękuje. Przejdę jednak do sedna. Mam do dyspozycji narazie 2500-3000zł. Za 1000zł kupię malucha w średnim stanie więc troszkę zostaje na lekki "tuning" o ile można to tak nazwać. Dajmy na to zostało mi 2000zł. Głównie chciałbym, aby silnik zyskał jakieś 20KM o ile to możliwe. Maluch którego chcę kupić ma 650cc pojemności czyli ten nowszy. :DD Ale nie chciałbym zostać z tuningiem wizualnym. Tak więc połowa na mechaniczny tuning, połowa na wizualny. Z biegiem czasu będę miał pieniądze na kolejne modyfikacje. Zależało by mi głównie na zmniejszeniu masy całkowitej pojazdu. Liczę się z tym, że będę musiał wyciągnąć tylną kanapę, wygłuszenia itp.. Mało tego w maluszku ale każdy kg się liczy. xDD Tak więc masa ma mieć <550kg. Proszę mnie nie odsyłać do innych tematów bo tutaj tak jak napisałem chodzi mi o tuning "malczana" i zbicie masy całkowitej. W miejsce tylniej kanapy chciałbym wstawić CAR AUDIO, ale to już w swoim czasie. :)) Także czekam na jakieś odpowiedzi i będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś wykona dla mnie listę modyfikacji które pomogą zmniejszyć masę pojazdu i "podkręcić" silnik. Pozdrawiam. PS. każda odpowiedź się liczy. :D

-1 4
  • #2 03 Cze 2013 19:21
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Jeżeli chodzi o tuning wizualny to oklej szyby naklejkami np PIONEER a na przednich drzwiach od góry w dół firmami takie jak NOS FIRESTONE i tym podobne. Moc sama przybędzie. Na widok ludzi odwracających się w Twoim kierunku noga sterująca pedałem gazu sama będzie wbijać się w podłogę.

Dodano po 1 [minuty]:

Masę zmniejszysz wywalając tylną kanapę i te smołę zwaną wygłuszeniem, koło zapasowe i inne niepotrzebne wg Twojego uznania.

0
  • #3 03 Cze 2013 19:41
    farjat
    Poziom 22  

Alchemic1997 napisał:
    Zależało by mi głównie na zmniejszeniu masy całkowitej pojazdu. Liczę się z tym, że będę musiał wyciągnąć tylną kanapę, wygłuszenia itp..
    Alchemic1997 napisał:
    W miejsce tylniej kanapy chciałbym wstawić CAR AUDIO

Bzzzztbzbzt.... zwarcie logiczne. Zdecyduj się co chcesz, zmniejszyć czy zwiększyć masę?

Alchemic1997 napisał:
    Głównie chciałbym, aby silnik zyskał jakieś 20KM o ile to możliwe.

Możliwe, ale baaaaardzo nietrwałe. I nie zrobisz tego za małe pieniądze w stodole za 'chałupo'.
    Ogólnie: odpuśc sobie ten temat.

Sołtys_Elbląga napisał:
    na przednich drzwiach od góry w dół firmami takie jak NOS FIRESTONE i tym podobne. Moc sama przybędzie.

To jest 'lista życzeń' : D

0
  • #4 03 Cze 2013 20:06
    balonika3
    Poziom 36  

Alchemic1997 napisał:
    chodzi mi o tuning "malczana" i zbicie masy całkowitej.
    Wywal skrzynię biegów i załóż przerzutki.

1
  • #5 03 Cze 2013 20:51
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

balonika3 napisał:
    Wywal skrzynię biegów i załóż przerzutki

O żesz, dawno się tak nie uśmiałem :)

0