Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips in.sight M100 - Opinie, zasada działania

03 Cze 2013 18:05 3111 9
  • Poziom 14  
    Dziś natrafiłem na urządzenie: Link

Posiada ktoś doświadczenie w pracy z tym urządzeniem? Z opisu wynika, że obraz nie jest rejestrowany, a urządzenie służy tylko do podglądu? Interesuje mnie rozdzielczość i jakość podglądanego obrazu, a także zasada działania. Czy urządzenie to podłącza się do do routera/switcha podobnie, jak kamery IP? Bardzo proszę Was o opinie.
  • PCBway
  • Poziom 18  
    Wystarczy poszukać:
    Wifi enabled: The In.Sight wireless home monitor is a Wi-Fi enabled monitor, it uses your home wireless network to stream live video and audio with monitors that you can set up anywhere you like.

Używa twojej sieci Wi-Fi do przesyłania wideo i audio. Obraz nie jest rejestrowany. To jest tzw. baby camera czyli elektroniczna niania.
    Na jednej aplikacji na aj-fonie można oglądać do 16 takich kamer. Na youtubie jest pełno filmików o tym.
    Rozdzielczość VGA, QVGA, 30 klatek.
    Format wideo h.264.
  • PCBway
  • Poziom 14  
    Czyli potrzebna jest zwykła sieć wifi (router wifi) z szybkim łączem internetowym (upload). Nigdzie jednak nie mogę znaleźć opisu dostępu do tych "kamer" z zewnątrz. Z innego komputera w sieci Internet. Wszędzie tylko piszą o iPhonach wewnątrz lokalnej sieci wifi.

Czy jest potrzeba forwardowania portów na routerze, nadawania adresów, itp? Czy wszystko robi się automatycznie? Jak rozwiązana jest kwestia logowania do monitora? Aplikacja zainstalowana na tablecie musi przecież znać chociażby zewnętrzny adres ip routera. Odbywa się to wszystko bez DDNSa? Dlatego pytam o zasadę działania i zdalnego dostępu.
  • Poziom 16  
    Jeśli jest możliwy dostęp z sieci lokalnej to w przypadku posiadania zewnętrznego ip zawsze można sobie przekierować porty na routerze, aby uzyskać dostęp do urządzenia z zewnątrz. Jeśli ip nie jest stałe - to usługa typu dynamiczny dns załatwi sprawę.
  • Poziom 14  
    wimm napisał:
    Jeśli jest możliwy dostęp z sieci lokalnej to w przypadku posiadania zewnętrznego ip zawsze można sobie przekierować porty na routerze, aby uzyskać dostęp do urządzenia z zewnątrz.

Ale port trzeba przekierować na konkretny adres IP. A w naszym przypadku nie znamy adresów IP poszczególnych monitorów. Ogólnie konfiguracja owiana jest tajemnicą i ogranicza się do przesłania kodu ze smartfona do monitora.

Dlatego interesuje mnie w jaki sposób - za pomocą Internetu - smartfon łączy się z siecią lokalną w domu?
  • Poziom 18  
    Once you have set up your InSight wireless home monitor on your local network, you can access the video stream from your iPhone or iPad anywhere in the world over Edge, 3G and wireless networks instantly. There's no limit to where and how you view your video.

Czyli można z netu. Zdalny dostęp przez sieć komórkową jest ograniczony do 5 minut na sesję. Potem rozłącza. Ilość sesji w ciągu dnia nieograniczona. Można wykupić upgrade, żeby zwiększyć ilość czasu na sesję.
    Tutaj jest instrukcja po angielsku:
    Link
  • Poziom 14  
    Czytałem. I nie ma tam odpowiedzi na moje pytania.
  • Poziom 18  
    Dostęp z zewnątrz jest. Na zasadzie takiej, że kamera streamuje audio i wideo do serwera Yoics. Z tego serwera masz do niej dostęp. Stąd generowanie kodów i ograniczenia czasu na sesję. Nie musisz przekierowywać portów. Kamera jest robiona pod użytkowników ajfonów stąd musi być prosta obsługa nie tak jak z kamerami IP.
    Link
  • Poziom 14  
    Dzięki za zainteresowanie!

Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy większość dzisiejszych tabletów jest kompatybilna z tą aplikacją Philips Insight? Chodzi głównie o tablety z Androidem - którą wersje musi posiadać? Doszukałeś się może gdzieś aplikacji umożliwiającej podgląd na komputerze PC z Windowsem XP lub nowszym? Z tego co wyczytałem, to można chyba tylko podglądać online na komputerze PC.
  • Poziom 9  
    Witam,

Jeśli chodzi o M100/12:
     Zgodność z urządzeniem iPad: iPad, iPad 2, Nowy
    iPad, iPad z wyświetlaczem Retina, iPad mini
     Zgodność z telefonami iPhone: iPhone 3G, iPhone
    4, iPhone 4S, iPhone 5
     Zgodność z odtwarzaczami iPod: iPod Touch 4.
    generacji lub nowszy

Windows XP to absolutne wymaganie minimalne:
    Wymagania minimalne
     System Windows: Windows XP, Windows Vista,
    Windows 7, Internet Explorer 6.0, Procesor
    PENTIUM 4 2,8 GHz, 1 GB pamięci RAM i 64 MB
    pamięci na karcie graficznej
     MAC: MACINTOSH 10.4, MACINTOSH 10.5,
    MACINTOSH 10.6, Procesor MAC 1,66 GHz Intel
    Core Duo, Safari 1.1

Mam nadzieję, że to odpowiedziało na Twoje pytania.
    Jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze, proszę pisz śmiało!

Pozdrawiam,
    JZ