Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega8/16][avr-gcc] HD44780 - Brak poprawnej kompilacji

Matiasssoo7 03 Cze 2013 20:08 1341 5
  • #1 03 Cze 2013 20:08
    Matiasssoo7
    Poziom 9  

Witam ponownie, z kolejnym problemem. Mianowicie, od kilku dni próbuję powołać do życia wyświetlacz ze sterownikiem hd44780 ale marnie mi idzie. Znalazłem w sieci kilka tutoriali między innymi na tym forum Link. Usiłowałem użyć kodu z tamtego tematu, lecz otrzymuję błąd:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kompilowałem bezpośrednio z komendy avr-gcc oraz w eclipse (tak, zainstalowałem plug-in avr) z miernym skutkiem.
    Może powinienem zrobić coś z plikiem Makefile...

Jeśli znajdzie się ktoś życzliwy, proszę o pomoc.

Poprawiono tytuł oraz dopasowano składnię do nowoczesniejszych rozwiązań na forum, LordBlick

0 5
  • #3 03 Cze 2013 21:11
    tronics
    Poziom 36  

Kompilujesz mega8, a w io.h jest undef dla porta/ddra itp. w przypadku mega8 :) Po prostu ten procek nie ma portu A. PortC jest ograniczony.

0
  • #4 04 Cze 2013 20:18
    Matiasssoo7
    Poziom 9  

A może potrafi ktoś napisać prosty program (atmega8/16) hello world (wraz z opisem podłączenia)?
    Znalazłem na tej stronie ale coś mi tam nie gra. Czy nie powinny zostać zdefiniowane piny? Kiedyś programowałem w C ale w programowaniu aplikacji na PC a na avr jest pewna różnica (cały czas się uczę :) ).
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

0
  • #5 04 Cze 2013 20:29
    lukas12
    Poziom 17  

Lepiej coś poczytaj w książkach na temat C na avr.
    Jak chcesz bardzo prosto to weź jakiś przykład z BASCOMA.

0
  • #6 04 Cze 2013 20:32
    Matiasssoo7
    Poziom 9  

Bascoma wolałbym unikać ze względu na problemy w pisaniu w tym języku pod linuksem.

@edit:
    Udało mi się rozwiązać problem :D !
    Wszystkich którzy mieli lub mają podobny problem odsyłam do tego tematu, Postępujcie według porad użytkownika M.S.

Temat można zamknąć.

0