Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kilka pytań odnośnie budowy wzmacniacza do PC

kamil1202 03 Jun 2013 22:43 1581 7
    kamil1202
    Level 17  
    Witam.
    Wiem wiem, podobnych tematów było sporo, ale brakowało w nich rzetelnych odpowiedzi na moje pytania a więc...
    Chciałbym zbudować, a w zasadzie zrobić wzmacniacz do PC, ale to już wywnioskowaliście z tematu, więc może przejdę do sedna całej sprawy.
    Mam mały, ale jednak trudny dylemat na jakiej kostce mam zrobić ten wzmacniacz. Transformator jaki mogę wykorzystać to 2x24V ok. 150VA.
    Obecnie używam wzmacniacza na TDA1554q, lecz brakuje mi w nim mocy.
    Kolumny jakich używam 50W RMS i 8Ω.
    Na początku myślałem nad TDA2050, ale ten transformator by się marnował.
    Proszę o doradzenie, na jakim układzie wykonać ten wzmacniacz - nie zależy mi na wysokiej jakości dźwięku, ważniejsza jest niska cena.
    luke666
    Level 33  
    Poszukaj tematów o TDA7294, przy tej impedancji i transformatorze będzie ok. 60W na kanał.

kamil1202 wrote:
    2x24W ok 150w.

kamil1202 wrote:
    50w RMS

Te jednostki aż kłują w oczy!
    User removed account
    User removed account  
    kamil1202
    Level 17  
    Przepraszam za błąd.
    TDA7294 - zastanawiałem się nad tą końcówka, ale może jeszcze ktoś by się wypowiedział?
    gilus1
    Level 28  
    7294 będzie najodpowiedniejszy, (lekko na wyrost, ale to nie szkodzi). Schematów do tego scalaka jest sporo, więc problemów nie będzie z budową. Mam wzmacniacz zrobiony wg schematu z kitu AVT-290. Nie narzekam, gra czysto, bez szmerów, ale do tego trzeba też odpowiednich głośników. A, jeszcze jedno: płytka ze wzmacniaczem musi być oddalona od komputera o min 10 cm, bo inaczej słychać "głosy zza światów" spowodowane zapewne sprzężeniami. Mam kilka wzmacniaczy, m.in na TDA 2030, 1516, 1554, 7294 i każdy szumiał będąc wewnątrz obudowy włączonego komputera. Nie chciało mi się ekranować wzmacniacza, więc zrobiłem mu drewnianą skrzyneczkę i postawiłem na półce. Dobrą sprawą jest jeszcze zrobienie przedwzmacniacza do regulacji barwy i tonu dźwięku - to również polecam wykonać.
    kamil1202
    Level 17  
    Przedwzmacniacz mam ale wzmacniacza do PC nie będę ładować.
    Dobra jak będę miał jakiś problem z czymś uderzę do was.
    Dziki za pomoc!
    kamil1202
    Level 17  
    Witam.
    Mam jeszcze inną możliwość w wykonaniu tego wzmacniacza a więc.
    Mam 2 płytki wzmacniacza od grundig sv2000 padło w nim wszystko prócz końcówek i transformatora .
    Czy czasem nie lepiej by było wykorzystać właśnie te końcówki zamiast robić wzmacniacz na tda7294 ?
    Bo to jednak są już tranzystory.
    kamil1202
    Level 17  
    Witam .
    Mam mały problem może wy coś zaradzicie.
    Mam przedwzmacniacz j-042 i strasznie szumi da się to jakoś zmniejszyć czy coś ?