Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- komputer włącza się czarny ekran miga kursor Windows7

hobbystapol 04 Cze 2013 00:02 11190 11
  • #1 04 Cze 2013 00:02
    hobbystapol
    Poziom 2  

Witam.Nowy samodzielnie poskładany komputer działał kilka tygodni . Teraz przy uruchamianiu widać tyllko ekran z biosem , potem tylko miga kursor ekran jest czarny. Próbowałem startować z orginalnej płyty Windows 7 Home nie "botuje" zrobiłem pendrive z tym Windowsem (programem VinToFlash)nie "botuje".Wentylatory sie kręcą w biosie można odczytać częstotliwości procesora , pamięci , temperatury procesora , płyty , prędkości wentylatorów itp.Płyta główna to Gigabyte b75-d3v, procesor Pentium 2020. Dysk twardy nowy wd 500 GB . Karte grafiki wyjęto na zintegrowanej też dokładnie to samo odpinałem napęd dvd , dysk twardy , kartę dżwiękową , nawet wentylatory odpinałem (went. PWM) i ciągle to samo . Proszę o pomoc .Pozdrawiam.

4 11
  • #3 04 Cze 2013 00:21
    Robert B
    Poziom 43  

Zasilacza oczywiście ten komputer nie posiada?
    Marka i model?

0
  • #4 04 Cze 2013 01:44
    Samsung_L4
    Poziom 23  

Robert B napisał:
    Zasilacza oczywiście ten komputer nie posiada?
    Marka i model?

Wejdz tez do BIOS-u i zobacz czy dysk jest widziany przez BIOS. Zobacz czy masz ustawione prawidlowo BOOT SEQUENCE.

0
  • #5 04 Cze 2013 18:34
    hobbystapol
    Poziom 2  

Zasilacz Lcpower600H-12v2.31.Bios widzi dysk twardy, widzi pendriwe ,widzi napęd DVD. Robiłem też reset biosu zworką i przez wyjęcie baterii. Głośnik systemowy pika raz przy starcie. Pamięć też jest widziana przez bios , nawet można odczytać jej częstotliwość.Windows orginał 7 Home.Próbowałem też z XP i nic.Po złożeniu koputera zaraz po zakupie podzespołów instalator Windowsa 7 wystartował bez problemów.W biosie zmieniałem ustawienia botowania na DVD , HD , dysk USB i wykryło nawet Pendrive Lexar , na którym mam zainstalowany Windows 7 i nic . Nie potrafie lub nie można wejść w tryb awaryjny. Tu mam pytanie czy jeśli uszkodzi się dysk twardy Windows z płyty powinien się uruchomić w trybie instalacji czy nie ?Pozdrawiam. ps po wyjęciu pamięci komputer cyklicznie pika głośniczkiem systemowym.

Dodano po 8 [minuty]:

[quote="nyquist"]Witam. "Nie botuje", to znaczy co właściwie się dzieje, wogóle nie odczytuje nośnika, czy zatrzymuje się podczas startowania? Jakiś komunikat?[/qupo
    po włączeniu zasilania komputer rusza uruchamia wentylatory , widać ekran biosa bo jest duży z grafiką (tak było od początku) ekran znika robi sie czarny a u góry w lewym rogu miga kursor _ i na tym koniec nic więcej się nie dzieje. Jak ustawiałem w biosie bot z DVD to było tak że kręcił płytą ale Windows nie ruszał i po pewnym czasie DVD stawał. Żadnego komunikatu kompletnie nic . Wszystkie podzespoły są nowe łącznie z obudową.

0
  • Pomocny post
    #6 04 Cze 2013 18:41
    safbot1st
    Poziom 43  

Przecież powinien poprosić o naciśnięcie klawisza "Press any key to boot from CD" !!!!

1
  • #7 04 Cze 2013 19:30
    Samsung_L4
    Poziom 23  

Zobacz czy dysk w BIOS jest ustawiony tak jak trzeba. W razie co rozlacz macierze RAID i ustaw w trybie IDE. Sprobuj tez z odpietym dyskiem. Zobacz czy kable SATA sie nie wysunely/podlacz dysk do innego portu SATA. Sprawdz zasilanie dysku/podlacz dla pewnosci inna wtyczke zasilajaca HDD. Ostatnia rzecz to sprawdzenie na innym HDD/zasilaczu.

0
  • #8 04 Cze 2013 20:18
    Robert B
    Poziom 43  

hobbystapol napisał:
    Zasilacz Lcpower

Zacznij od podmiany atrapy zasilacza na Zasilacz.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

0
  • #9 05 Cze 2013 20:25
    hobbystapol
    Poziom 2  

Robert B napisał:
    hobbystapol napisał:
    Zasilacz Lcpower

Zacznij od podmiany atrapy zasilacza na Zasilacz.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Problem rozwiązałem w ten sposób: na pendrive nagrałem bios ze strony producenta (ta sama wersja jaka była oryginalnie na płycie) skopiowałem i okazało się że Windows ruszył z płytki bez problemu. Działa a problem spowodowała utrata plików po wejściu w stan hibernacji(taki komunikat wydał z siebie Windows 7). Co do zasilacza z ciekawości rozebrałem i okazuje się że to porządny sprzęt cała masa kondensatorów , radiatory wielkie wykonanie cnc wszystko rozmieszczone w ładzie i porządku. To już czwarty zasilacz tej firmy , którego używam żadnych problemów do tej pory nie było więc tego typu rady proszę uprzejmie sobie darować. Pozdrawiam. Temat można zamknąć .

0
  • #10 06 Cze 2013 15:35
    safbot1st
    Poziom 43  

hobbystapol napisał:
    na pendrive nagrałem bios ze strony producenta (ta sama wersja jaka była oryginalnie na płycie) skopiowałem
    masz na myśli że flashowałeś bios?
    hobbystapol napisał:
    i okazało się że Windows ruszył z płytki bez problemu.

czyli tak jak pytałem
    safbot1st napisał:
    Przecież powinien poprosić o naciśnięcie klawisza "Press any key to boot from CD" !!!!
    poprosił.
    Czyli jednak źle był ustawiony boot sequence, albo wystarczył zwykły clear cmos lub bios był źle zaprogramowany/ zaprojektowany?
    hobbystapol napisał:
    Działa a problem spowodowała utrata plików po wejściu w stan hibernacji(taki komunikat wydał z siebie Windows 7)
    no tak, to wyjaśnia czemu winda nie odpalała się tylko był czarny ekran, ale nie wyjaśnia czemu instalator nie startował z płyty.

0
  • #11 06 Cze 2013 18:48
    hobbystapol
    Poziom 2  

Raczej był to problem z oprogramowaniem dual biosa bo ta płyta posiada taki układ a nawet dwa układy. Cmos był resetowany zworką i przez wyjęcie baterii , nic to nie pomogło.W biosie płyty głównej jest opcja update biosu i z tego skorzystałem pomogło działa. Pod f12 jest opcja wyboru urządzenia "botującego" wykrywa ona wszystko automatycznie nawet włożonego do usb pendrive , DVD , HD tyle że Windows nie ruszał z żądnego z nich . Dopiero update biosu pomogło. Bios dokładnie taka sama wersja jak w oryginale płyty. Z ciekawostek dodam że biosa można aktualizować tylko z pendrive , tylko on jest widoczny w menu aktualizacji.

1
  • #12 06 Cze 2013 20:43
    safbot1st
    Poziom 43  

hobbystapol napisał:
    problem z oprogramowaniem dual biosa bo ta płyta posiada taki układ a nawet dwa układy

Układ jest jeden, kości są dwie - podstawowa i zapasowa.
    Widzę że więcej problemu z tym db niż pożytku.
    Bios nr2 prepisujesz na bios nr1 przytymując klawisz power około 4sek. czy jakoś tak.
    Pozdr

0