Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Ever ECO 500 - Wymiana akumulatora na większy

gloomy 04 Cze 2013 00:07 4371 5
  • #1 04 Cze 2013 00:07
    gloomy
    Poziom 9  

UPS Ever ECO 500 - Wymiana akumulatora na większy
    Dzień dobry,

Odkurzyłem konto na forum z powodu awarii zasilacza UPS, który odmówił współpracy przy okazji ostatnich burz. Ze względu na wiek, podejrzewam konieczność wymiany akumulatora.

Akumulator pod małym obciążeniem (żarówka z lampki 12V/20W) daje napięcie poniżej 10V. Po włączeniu UPS-a na zaciskach podłączanych do akumulatora mam napięcie powyżej 12V (ładowanie?) czyli reszta wydaje się działać (nie jestem specjalistą, proszę mnie poprawić, jeśli jestem w błędzie).

No i pytanie: w UPS był zamontowany akumulator: 12V/7Ah, prąd ładowania 2.1A (coś takiego)., czy można go zastąpić modelem o większej pojemności: 12V/9Ah, prąd ładowania 3.4A (coś takiego.)
    Pozdrawiam.

0 5
  • #3 04 Cze 2013 08:36
    TONI_2003
    Moderator

gloomy napisał:
    Odkurzyłem konto na forum z powodu awarii zasilacza UPS, który odmówił współpracy przy okazji ostatnich burz. Ze względu na wiek, podejrzewam konieczność wymiany akumulatora.

Czy faktycznie była taka potrzeba skoro (innym nie pomagasz), a te wszystkie i inne przypadki po prostu są opisane i wystarczy tylko z nich skorzystać (bez zakładania nowych tematów na forum). Pytanie tylko retoryczne, a przykładowe odpowiedzi poniżej (na inne ewentualne pytania sam poszukaj)...

gloomy napisał:
    Po włączeniu UPS-a na zaciskach podłączanych do akumulatora mam napięcie powyżej 12V (ładowanie?)

:arrow: UPS Ever ECO 500 - Wieczne ładowanie baterii.

:arrow: UPS Ever PRO ECO 500 wymiana akumulatora w UPS na większy?

-2
  • #4 04 Cze 2013 18:34
    gloomy
    Poziom 9  

Proponuję troszkę wyluzować.

Szanując innych użytkowników forum, przeszukałem je. Założyłem nowy wątek, bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (czytałem też oba podane wątki). Cytowane dotyczą problemów z ładowaniem i wymianą akumulatora na pojemność trzykrotnie większa (14Ah na 44Ah), co spowodowało konieczność zmiany układu zasilania z powodu temperatury. Zaznaczam, że w drugim przypadku chodziło o nieco inny model zasilacza, który może mieć inną elektronikę niż mój.

Ją spytałem o wymianę akumulatora 7Ah na 9Ah bez wprowadzania żadnych zmian w samym zasilaczu. Nie chciałbym doprowadzić do uszkodzenia zasilacza ani pożaru w mieszkaniu.

I na koniec, może to koledze nie przyszło do głowy, ale mój brak niesienia pomocy nie wynika z niechęci tylko braku wiedzy. Czuję się na siłach wykonać podstawowe pomiary i wymienić akumulator, ale niestety nie wiem, czy owa wymiana nie spowoduje jakiś innych uszkodzeń.

Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Cze 2013 20:24
    TONI_2003
    Moderator

gloomy napisał:
    Ją spytałem o wymianę akumulatora 7Ah na 9Ah bez wprowadzania żadnych zmian w samym zasilaczu. Nie chciałbym doprowadzić do uszkodzenia zasilacza ani pożaru w mieszkaniu.

Zatem ani jedno ani tym bardziej drugie koledze nie grozi co najwyżej może się kolega posilić metodą obliczeń podstawiając czy ewentualnie to symulując. Oczywiście to i tak było wszędzie wielokrotnie opisane na podstawie wielu firm produkujących UPS-y (praktycznie stwierdzone przy tego typu mocach).

-1
  • #6 05 Cze 2013 12:41
    gloomy
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc.

0