Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP nx9000 - brak reakcji (trup) po update biosu

04 Cze 2013 08:06 810 2
  • Poziom 21  
    Witam, dostałem ostatnio do zabawy laptopa HP NX9000, sprzęt leciwy ale w miarę sprawny. Problem jest tego typu że chciałem zaktualizować bios i ... niestety się nie udało. Aktualizacja była z poziomu windowsa, wszystko aktualizowało się fajnie do czasu gdy się zawiesił.po paru minutach niby wszystkie etapy zakończone i laptop wisi. Odpiąłem go z sieci, podłączyłem i nic, żadnej reakcji, nic się nie świeci, wentylator ani drgnie. Szukałem sposobów reanimacji jego ale niestety każdy który znalazłem to nie działa, więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak tylko programowanie kości w zewnętrznym programatorze.
    W związku z tym mam pytanie: czy istnieje możliwość zaprogramowania kości "domowym sposobem", tzn przy pomocy jakiegoś prostego programatora?

Płyta gł:DAKT7IMB8D4 REV:D
    kość biosu:SST 39SF040
  • Poziom 21  
    Ok, udało mi sie przez kumpla załatwić willema ale w trochę starej wersji, nie wiem dokladnie jakiej, dodaje zdjecie pogladowe:
    HP nx9000 - brak reakcji (trup) po update biosu

W związku z tym mam pytanie jeśli chodzi o adapter na tą kość: sygnał z podstawki dip idzie w stosunku 1:1 czy może gdzieś jest coś zamienione?
    Druga sprawa to gdzieś wyczytałem że można tą kość zaprogramować przez icsp, jeśli to prawda to że tak powiem w które nogi trzeba się wpiąć poza zaislaniem?