Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

praca jako konstruktor - jak zacząć?

04 Cze 2013 08:33 2523 6
  • Poziom 10  
    Witam!
    W przyszłości chciałbym podjąć pracę jako konstruktor. Marzy mi się praca np. w Audi lub BMW. :) Interesuję się ogólnie motoryzacją, ale nigdy nie zgłębiałem się w to jak zbudowany jest silnik itp. Czy od tego warto zacząć? Jeśli nie to od czego powinienem zacząć?
  • Poziom 43  
    lukasz2146 napisał:
    Czy od tego warto zacząć?

Matura, studia.....
    lukasz2146 napisał:
    Interesuję się ogólnie motoryzacją, ale nigdy nie zgłębiałem się w to jak zbudowany jest silnik itp

Możesz w wakacje popracować jako pomocnik mechanika w warsztacie samochodowym.
  • Poziom 24  
    Proponuję zacząć od wgłębiania się w to, co już inni "wgłębiacze" wymyślili.
    A następnie, jak poznasz ich sukcesy, będziesz mógł ich zakasować.
    salut
    andre
  • Poziom 36  
    My, starzy stażem elektronicy, nie pytaliśmy kiedyś jak zaczynać, już w podstawówce kleiliśmy jakieś proste (na lampach lub na pierwszych drogich tranzystorach germanowych) układy, potem oczywistą szkołą było technikum elektroniczne z dobrymi wtedy, bo pracującymi często równolegle w biurach projektowych lub na produkcji nauczycielami, potem studia oczywiście związane z elektronika, kąty w pokoju zawalone rupieciami też elektronicznymi to normalka, takie były początki prawdziwych zapaleńców......a ty chcesz być konstruktorem a nawet, ot tak, nie zainteresowałeś się, jak sam piszesz, jak zbudowany jest silnik spalinowy, bo to chyba raczej nudna sprawa dla ciebie tylko od razu w ,,konstruktory''. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Ja bym może zaczął od programów typu CAD i kreślania coś samemu.
    Chciałem tu też zaproponować szkołę, ale z tego co czytam w innym temacie:
    lukasz2146 napisał:

Witam!
    Właśnie kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Wybór padł na technikum elektroniczne. Jednak chciałbym się Was zapytać jaką pracę mogę podjąć po takim technikum? Zamierzam iść po szkole średniej na studia, ale zaoczne. Dlatego chciałbym podjąć pracę po technikum.
  • Poziom 10  
    TyPeczek napisał:
    Ja bym może zaczął od programów typu CAD i kreślania coś samemu.
    Chciałem tu też zaproponować szkołę, ale z tego co czytam w innym temacie:
    lukasz2146 napisał:

Witam!
    Właśnie kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Wybór padł na technikum elektroniczne. Jednak chciałbym się Was zapytać jaką pracę mogę podjąć po takim technikum? Zamierzam iść po szkole średniej na studia, ale zaoczne. Dlatego chciałbym podjąć pracę po technikum.

Niestety podjąłem trochę złą decyzję, ale chociaż będę miał solidne przygotowanie z matematyki i fizyki.