Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer A-447 czy Denon PMA-860 - który jest lepszy

PIONEER_FAN 04 Cze 2013 09:04 2877 8
  • #1 04 Cze 2013 09:04
    PIONEER_FAN
    Poziom 17  

Witam, na ten moment posiadam 2 wzmacniacze: Pioneer A-447 oraz Denon PMA-860. Niestety któregoś muszę się pozbyć. Teraz mam pytanie: Który jest lepszy i dlaczego? Proszę o opinie poparte argumentami. Ten lepszy miałby grać z Paradigmami Monitor 9 v.3, tymi z mlecznym midwooferem 20cm i węglowym basowcem 20cm.

0 8
  • #2 04 Cze 2013 11:13
    Excalibue
    Poziom 17  

Oba są jasnymi wzmacniaczami o nieskrepowanej gorze, z paradigmami nienajszczesliwsze zestawienie. Bedzie najprawdopodobniej sieczka w gornym pasmie.

0
  • #3 04 Cze 2013 11:36
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Pioneerek jest moim zdaniem dosyć ciemny, w dodatku troche zamula na basie, Denon zdecydowanie lepszy, bardziej poukładany.

Jeśli masz oba w domu to porównaj na docelowych kolumnach.
    Żadna nasza opinia nie zastąpi odsłuchu.

0
  • #4 04 Cze 2013 12:30
    PIONEER_FAN
    Poziom 17  

Powiem tak, słuchałem długo, mimo różnicy mocy tzw. "wykop" porónywalny. Pioneer ma większy zakres regulacji barwy, Denon po włączeniu Loudnessu prawie w ogóle już nie podbija. Testowałem też na wyłączonym preampie - "direct". Wtedy właśnie nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy, może na Denonie były odrobinę wyraźniejsze wysokie tony, ale może to tylko wrażenie... Paradigmy mają zabójczą skuteczność i na obu "piecykach" w pobliżu mocy maksymalnej ciężko wytrzymać. Jeżeli chodzi o budowę, to Denon jest zdecydowanie lepiej zbudowany (2x80W/8R, 2x135W/4R, osobne radiatory, trafo toroidalne 250W, 2 pary Sankenów na kanał, filtracja 2x6800uF na gałąź) w porównaniu do Pioneera (2x60W/8R, 2x80W/4R, wspólny radiator, trafo 550W, para Toshiby na kanał i filtracja 11000uF na gałąź), ale jakoś tych różnic nie słychać. W ogóle kupiłem Denona z myślą, że będzie rozwalał Pioneera na starcie, ale okazało się, że bardzo podobnie grają... Dlatego nie wiem którego pozostawić.

0
  • #5 04 Cze 2013 14:46
    Excalibue
    Poziom 17  

Cytat:
    Pioneerek jest moim zdaniem dosyć ciemny, w dodatku troche zamula na basie, Denon zdecydowanie lepszy, bardziej poukładany.

Co prawda nie miałem modelu A-447, tylko A-339, który góry nie skąpił.
    Myślałem, że są to porównywalne brzmieniowo modele.

W tanich budżetowych wzmcniaczach różnice są ale nie tak duże jak niektórzy opisują. Charakterność owszem jest zaznaczona ale reszta jest dosyć podobna.
    Zależy też czego słuchamy, jeśli muzyki słabo realizowanej, popularnej/niszowej to różnice tym bardziej się zacierają.

0
  • #6 04 Cze 2013 15:07
    PIONEER_FAN
    Poziom 17  

Pioneera zaliczam do wzmacniaczy budżetowych, ale czy Denon też do budżetówek się zalicza? Szczerze mówiąc, naczytałem się mnóstwa opinii wychwalających go pod niebiosa, ale wiele lepiej od Pioneera nie zagrał. Chyba, że Pioneer jest równie dobry co Denon ;)
    Jeżeli zaś chodzi o cenę - Pioneery stoją średnio po 300zł, zaś Denony około 500zł - przyznam się, że ja mojego kupiłem okazyjnie za 200zł ze spalonym transformatorem - został jednak założony również toroidalny transformator 2x38V AC 300W (oryginalnie było 2x37V AC 250W), reszta w oryginale, także można uznać, że wzmacniacz gra jak oryginalny. Za Pioneera dałem.... 20zł na pobliskim złomie ;) Jakiś cymbał wyrzucił na złom sprawny wzmacniacz - był tylko zimny lut na gnieździe głośnikowym ;)

0
  • #7 04 Cze 2013 15:35
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Pioneer to gra od modelu 717, chociaż i tak one w moje preferencje nie trafiają.
    Nie mają w sobie tego czegoś, szybkiego kontrolowanego basu i poukładanej średnicy i góry jak Soniaki.
    860 to trzecia od góry integra z tej serii i gra moim zdanie bdb, tylko nie nadaje się do wszystkich kolumnp odobnie jak np 920, 1020 i 1520, 1060, 1560.

0
  • #8 04 Cze 2013 18:38
    PIONEER_FAN
    Poziom 17  

Posłuchałem dziś jeszcze trochę, mogę powiedzieć tyle: Pioneer gra ostrzej, ma więcej basu ale to chyba robota preampa. Ma troszkę rozciągnięty bas.
    Denon gra łagodniej, w niektórych utworach troszkę brakowało basu i tonów wysokich, przedwzmacniacz mniej podbija. Za to był szybki i punktowy. Btw źródłem był Sony CDP-950, puszczałem Dire Straits, Depeche Mode, Metallicę i inną klasykę.

0
  • #9 07 Cze 2013 07:14
    PIONEER_FAN
    Poziom 17  

Po dłuszych przemyśleniach zostanie Denon - gra o wiele kulturalniej. Dzięki za wszelką pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów