Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung GT-C3520 a słuchawka bluetooth?

04 Cze 2013 12:12 3636 7
 • Poziom 21  
  Witam. Znajoma posiada taki telefon, próbowałem zalogować jej 3 słuchawki bluetooth (2 różne od nokii i forever 2.1+ EDR ) i ten telefon ich nie widzi. Inne telefony owszem odnajduje i komunikuje się z nimi wymieniając pliki a ze słuchawkami nie?
  I teraz mam pytanie czy to jest usterka tego telefonu czy te "typy" ogólnie tak mają? Po prostu jest potrzeba prowadzenia rozmowy przez telefon nie trzymając aparatu w rękach. A może są jakieś słuchawki z mikrofonem do tego modelu? Nie widziałem żadnych informacji na ten temat w necie (ani też problemów z tego tytułu innych użytkowników).
  Pozdrawiam Piko.
 • Poziom 33  
  A czy telefon jest widoczny dla innych urzadzeń i czy normalnie komunikuje sie prze bt z telefonami?
 • Poziom 34  
  Na pewno się da połączyć, niestety nie miałem tego telefonu w ręku i cięzko mi dokładnie opisać krok po kroku. Trzeba pogrzebać w opcjach BT w telefonie.
 • Poziom 21  
  Witam ponownie.
  Wspomniałem że funkcje wyszukiwania urządzeń i logowanie do telefonów przebiegają prawidłowo. Ignoruje tylko słuchawki. Dziwne to jakieś jest? Patrzyłem tam w opcje, nic szczególnego tam nie ma, by coś namieszać. Robiłem już dwa razy reset i przywracanie ustawień fabrycznych, bezskutecznie. Dlatego pytam się czy ktoś coś wie na ten temat.
  Dzięki za udzielone odpowiedzi i będę czekał dalej. Pozdrawiam Piko.
 • Poziom 18  
  Włącz bluetooth w telefonie, potem wciśnij przycisk na słuchawce bluetooth, i trzymaj aż telefon ją wykryje, potem kod 0000 i zatwierdzasz.
 • Poziom 21  
  Witam i odpowiem że nie bardzo się mogę zgodzić z Twoją wypowiedzią. Przycisk na słuchawce trzyma się przyciśnięty do momentu odblokowania słuchawki co jest sygnalizowane naprzemiennym miganiem diody, a telefon też ma swój limit czasu na wyszukiwanie urządzeń. Tak więc trzymanie do wciśniętego "do oporu" chyba mija się z celem? Jak wspomniałem, inne telefony wykrywa bez problemu a słuchawek nie! I dlatego śmiem twierdzić że to coś jest programowo zablokowane i szukam innych użytkowników tego modelu czy to w ogóle działa, bo trochę mi na tym zależy? Pozdrawiam Piko.
 • Poziom 33  
  Zrob reset *2767*3855# dane się skasują ale bedziesz miał czysty telefon i wtedy sprawdź.
 • Poziom 21  
  Witam. Dziś zrobiłem ten reset. Niestety lipka. Telefon bez zmian, w dalszym ciągu nie współpracuje ze słuchawkami bluetooth.
  Pozdrawiam Piko.

  No i jest! Eureka! Okazało się, że opcja logowania urządzeń w zakładce Menu/ komunikacja bluetooth/ wyszukiwanie urządzeń jest mylna, bo niepełna. Wyszukuje tylko inne komórki czyli urządzenia do transmisji dwukierunkowej. Dopiero ta sama funkcja czyli wyszukiwanie urządzeń ale otwarta w zakładce Menu/Aplikacje/Bluetooth/wyszukiwanie urządzeń odnajduje wszystkie urządzenia bez względu na ich funkcjonalność (słuchawki, komputer czy telefony?). Tak więc problem rozwiązany.
  Może się ktoś śmiać że to takie proste. Proste jak się wie. Dla mnie takie "problemy" wynikają pewno z nieprecyzyjnego tłumaczenia wersji językowych menu w telefonach. Może komuś się przyda taka informacja, ktoś tak jak ja zasugeruje się tym co jest napisane i będzie miał problem z zalogowaniem słuchawki.
  Pozdrawiam Piko.